After Life

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• After Life

Yapım
      Netflix Orijinal

IMDB
      8.5

Yaratıcı
      Ricky Gervais

Sezon
      2 - Devam etmekte

Konusu

After Life basitçe canından çok sevdiği hayat arkadaşını kaybeden Tony(Ricky Gervais) 'nin içine düştüğü buhranla mücadelesini konu alıyor. Tony karısının ölümünü aradan aylar geçse de atlatamıyor, sürekli kendini eskiden çektiği videolarla meşgul ediyor. Defalarca intiharı düşünüyor fakat bunu köpeğini besleyecek kimse olmayacağı için yapmıyor.

İnsanlara kaba ve sarkastik davranarak dünyadan intikam almaya çalışan Tony, bazen kendisine yardım eden dostlarla, bazen de yardımına muhtaç insanlarla karşılaşıyor. Her şey bu kadar kötü gözükse de gazetede beraber çalıştığı kayın biraderi her anlamda destekliyor.

Dizi kısaca bu bedbaht adamın içine düştüğü depresyonu yenmeye çalışmasını anlatıyor.

Ünlü komedyen Ricky Gervais'in projesi After Life, çıktığı ilk günden bu yana beğeni topladı.

Cennetle savaşıp yenik düşen beyaz şeytan, neden hala buralarda dolanıyor?
      Her şeyini cennete kaybeden şeytan, neden hala onlara uluyor?
      Anlamış olmalıydınız. Bağırabilirsin, çığlık atabilirsin ama sesin asla göklere ulaşmayacak.
      Ne de hıçkırıkların!

• Çok sevdiğim bir dizi olsa da 2. sezonu ilk sezona göre baya zayıf buldum. Normalde Ricky Gervais'i sadece stand-uplardan bilen ben After Life sonrası tüm işlerini tüketmeye başladım. Aralarında Derek açık ara favorim oldu ve onu görünce After life 2. sezonu biraz daha gözüme batmaya başlamıştı. Sanki dizi biraz gereksiz uzuyordu, 3. sezon ne işleyecekler tam tahmin edemiyorum ama Ricky Gervais bu çok ilginç yerlere gidebilir.

Yani hakim olan konuşsun, ben daha yeni tanıştım bu dehayla. Tek diyebileceğim hayat görüşlerimi baya sorgulatırdı Ricky Gervais. En çok beğendiğim olay oyuncular tamamen yoldan bulup koymuşsun gibi, ekstra hiçbir makyajlanmış özellikleri yok, aşağılardan aşırı düz insanlar topluluğu.
    • Mergen yazdı:

Çok sevdiğim bir dizi olsa da 2. sezonu ilk sezona göre baya zayıf buldum. Normalde Ricky Gervais'i sadece stand-uplardan bilen ben After Life sonrası tüm işlerini tüketmeye başladım. Aralarında Derek açık ara favorim oldu ve onu görünce After life 2. sezonu biraz daha gözüme batmaya başlamıştı. Sanki dizi biraz gereksiz uzuyordu, 3. sezon ne işleyecekler tam tahmin edemiyorum ama Ricky Gervais bu çok ilginç yerlere gidebilir.

Yani hakim olan konuşsun, ben daha yeni tanıştım bu dehayla. Tek diyebileceğim hayat görüşlerimi baya sorgulatırdı Ricky Gervais. En çok beğendiğim olay oyuncular tamamen yoldan bulup koymuşsun gibi, ekstra hiçbir makyajlanmış özellikleri yok, aşağılardan aşırı düz insanlar topluluğu.
      Ben 2. sezonu daha çok beğendim.

Spoiler Göster
      İlk sezon evet toparlanma sinyallerini vermişti. Ancak bunun bir anda olması ve günlük hayatına eskisi gibi kaldığı yerden devam etmesi saçma olurdu bir noktada.

İlk sezonda kayın biraderinin durumu iyiyken onun da müşkül durumlara düşmesi de hayatın getirdiği bir şey.

2. sezonda özellikle psikolog ve Matt sahnelerini çok beğendim. Böyle psikolog dünyada bulamazsın. Tedavi yöntemini değiştirmiş adam.
      Anlamış olmalıydınız. Bağırabilirsin, çığlık atabilirsin ama sesin asla göklere ulaşmayacak.
      Ne de hıçkırıkların!

• Spoiler Göster
      Toparlanmayla ilgili değil benim sorunum. İlk sezonun sonlarında yeni bir kadınla duygusal bağlantı kurup yeniden tutunduğunu belirtti fakat 2. sezonda bu süreci baştan yine aynı kadın üzerinden gördük. Bu durumda 2 sezonda olan olayların aynı olduğunu gösteriyor açıkçası ben ana fikrini söyledikten sonra, olayları farklı açıdan yeniden göstermeyi doğru görmüyorum sonuçta bu 10 sezona koşan bir sitcom değil, kısa ve öz bir seri olması gerekiyor.(Diğer işleri gibi) 2. sezonda tek gördüğüm mantıklı olay karısını unutamadığından, yeni sevgiliyi kabul edemediği. Ayrıca vardığı sonucu da beğenmedim, baya hayat eşiniz yoksa anlamı yoka götürdü işi. 3. sezonda bunu açar diye bekliyorum, yoksa daha kötüye gider kafamda.

Bunlara rağmen 2. sezon diğer dizilere kıyasla yinede iyi ama ilk sezonda gereksiz, plota hizmet etmeyen 1 dakika bile yokken, koca sezon bomboş geçmesine dayanamadım açıkçası. Misal diğer işi olan Derek 2 sezon+1 özel bölüm olan bir iş, bölüm sayıları da aynı diye hatırlıyorum. Onda tam aksine 2. sezon bazı karakterleri bile değiştirme yoluna gidip, tamamen bambaşka olaylara girme cesareti gösterip, yeni şeyler söylüyordu. Açıkçası After life gibi dizilerin 5 dakika bile gereksiz sahne yapma lüksünün olduğunu düşünmüyorum, serinin genel gücünü düşürüp, sıradan drama veya komedi dizisi kalitesine düşürüyor. Öyle olunca da ilk sezon ''Galiba bir başyapıtta denk geldim'' kıvamından ''Ha iyi bir seri bu da'' kıvamına gelmem kaçınılmaz oluyor.
    • Şu sıralar diziye tekrardan başladım ve benzer hislerle izliyorum.
      Ne de hıçkırıkların!