MCU Thanos vs Madara

• Anket
    • Vs
    • manga

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• Tüm taşlar varken tanrı değil miydi? Filmleri izlemedim ama insanları geçtim tüm evreni silip baştan yaratacağım falan diyordu.

ya thanos parmak şıklatınca ya da madara genjutsu atınca biter. Eğer power stone’la dövüşürse, rakibine ay parçaları atmaya falan kalkarsa bodoslama dövüşte thanos’un şansı olmaz. Thor’a yenildi adam. Tüm taşlar olmasa da 4-5 tanesi varken iron man tuttu. Rakibini kurabiyeye dönüştürme veya parmak şıklatıp yok etme güçleri olmayacaksa madara alabilir. Ama o zaman zaten tüm taşlar var demenin anlamı kalmaz. Thanos derim o yüzden
    • Savior yazdı:

Earendill yazdı:

Thanos ne olduğunun farkına varamadan ölür.
      Hızlar eşit hocam.
      Kage level birinin hızlar eşit iken yeteceğini sanmıyorum hocam.Hatta Thanos elini şıklatırsa değil Madara Naruto evrenini siler
      Hızlarını eşit olmasının bir önemi yok.

Bir de herkes elini şıklatırsa Madara ölür felan diyor. Madara elini sallasa da Thanos ölür o zaman.

Ya üzgünüm ama Thanos'un az daha yenecek ekip belli. Ve o ekip HxH veya BnHA karakterlerinden halliceydi.
    • Earendill yazdı:

Madara elini sallasa da Thanos ölür o zaman.
      Nasıl?

Thanos Gerçeklik taşı ile Madarayı ona buna dönüştürmesine ne engel olacak ? veya Ruh taşı ile Ruhunu kontrol edebilir,zamanı durdurabilir veya geri sarabilir,zihin taşı ile zihnini kontrol edebilir,uzay taşı ile Madarayı güneşe yollayabilir.

Birde filmde taşların nerflendiğini düşünüyorum.Taşlar önceki filmlerde çok güçlü lanse edilmişlerdi.Misal Malekith sadece Gerçeklik taşıyla 9 diyarı(her biri gezegen) yok edicekti,veya önceki sayfada attığım gifde de görüldüğü üzere bir celeastial güç taşıyla gezegeni yok ediyor.

• omerbzkrt yazdı:

Evrendeki yaşayan varlıkların yarısını öldürmekle evren silmek aynı şeyler değil bence.
      Aslında pek de farklı şey değiller.Hatta duruma göre evrendeki tüm canlıları yok etmek daha yüksek bir feat bile olabilir.Hele de Marvel evreninde.(Evrenden evrene değişir tabi)Çünkü Marvel'da 1 evrendeki tüm canlıları düşünürsek Odin ,Zeus gibi Galaksi seviyesi üzeri Skyfatherlardan tut da; Galaktus,Infinty, Eternity gibi Çoklu galaksi-Evrensel bir sürü varlık var.

Ama tabi MCU da daha üstüne gelen StormBreaker'ı durduramadığı halde, evrende yaşayan canlıların yarısını öldürünce Thanos kafalar karışabiliyor.
      .
    • Shrimp yazdı:

Aslında pek de farklı şey değiller.Hatta duruma göre evrendeki tüm canlıları yok etmek daha yüksek bir feat bile olabilir.Hele de Marvel evreninde.(Evrenden evrene değişir tabi)Çünkü Marvel'da 1 evrendeki tüm canlıları düşünürsek Odin ,Zeus gibi Galaksi seviyesi üzeri Skyfatherlardan tut da; Galaktus,Infinty, Eternity gibi Çoklu galaksi-Evrensel bir sürü varlık var.
      Filmde evrendeki canlıların yarısını öldürme, üst seviye kozmik canlıları yok ederek kozmik dengeyi bozmaktan ziyade daha politik bir olguydu. Oradaki ana amaç kaynak kıtlığına bir çözüm getirmek için zengin-fakir gibi sınıf ayırt etmeksizin gezegenler üzerinde yaşayan canlıları, halkı öldürmek ve popülasyonu dengelemekti. Kafa karışması olduğu yok, çizgi romana göre düşündüğün için senin kafan karışmış gibi. MCU Odin kesinlikle galaksi seviyesi bir varlık değil. Zaten MCU'nun güç olgusu ve düzeni ''galaksi, evrensel'' seviyelere çıkacak kademede değil. Bu yüzden ikisi MCU içerisinde bayağı farklı şeyler.
    • Savior yazdı:

Nasıl?

So6P güçleri gitmiş Naruto'nun BSM formunda sadece kol odaklaması ile attığı bir yumruk bile şu tarz etki yaratırken nasıl diye sormak gerçekten gerekli mi? Thanos'un bu seviyelerde bir dayanıklılığı olsa balta ile öldürülmezdi.

Buradaki Madara Juubi Jinc. versiyon üstüne üstlük.

Savior yazdı:

Thanos Gerçeklik taşı ile Madarayı ona buna dönüştürmesine ne engel olacak ? veya Ruh taşı ile Ruhunu kontrol edebilir,zamanı durdurabilir veya geri sarabilir,zihin taşı ile zihnini kontrol edebilir,uzay taşı ile Madarayı güneşe yollayabilir.

Birde filmde taşların nerflendiğini düşünüyorum.Taşlar önceki filmlerde çok güçlü lanse edilmişlerdi.Misal Malekith sadece Gerçeklik taşıyla 9 diyarı(her biri gezegen) yok edicekti,veya önceki sayfada attığım gifde de görüldüğü üzere bir celeastial güç taşıyla gezegeni yok ediyor.
      Ya iyi güzel de, çok fazla comics mantığıyla gidiyorsun. Bunları filmde neden hiç yapmadı?

Neden elinde altı taşın altısı da varken daha Thor'un baltasını bile durduramıyor? Hayır durdurmayı geçtim göğsüne yiyor elinde tüm taşlar varken?
    • Earendill yazdı:

Thor'un baltasını bile durduramıyor?
      Thor'un baltası dediğimiz şey bir yıldızın çekirdeğinden yapılmış Asgardın en büyük kralının silahı normal oduncu baltası değil ki.Onu geçtim Thanos orda süpriz bir saldırı yedi.Sonra kendini savunmak için rastgele ışınlar attı.Eğer Thor süpriz saldırı yapmasa idi Thanos orda istese idi o baltayı baloncuğa bile çevirebilirdi.

Earendill yazdı:

Bunları filmde neden hiç yapmadı?
      Burda zamanı geri alıyor

Gerçeklik taşını kulanırken

burda uzay taşını kullanıyor

Zihin ve Ruh taşlarının pek featleri yok ama sonsuzluk taşlarının bir arada iken evrendeki canlıların yarsını öldürecek kadar güçlü olduğunu düşünüce Madara'nın bu taşlardan etkilenmemesi imkansız.

• omerbzkrt yazdı:

Shrimp yazdı:

Filmde evrendeki canlıların yarısını öldürme, üst seviye kozmik canlıları yok ederek kozmik dengeyi bozmaktan ziyade daha politik bir olguydu. Oradaki ana amaç kaynak kıtlığına bir çözüm getirmek için zengin-fakir gibi sınıf ayırt etmeksizin gezegenler üzerinde yaşayan canlıları, halkı öldürmek ve popülasyonu dengelemekti.Kafa karışıklığı yok.çizgi romana göre düşündüğün için senin kafan karışmış gibi. MCU Odin kesinlikle galaksi seviyesi bir varlık değil. Zaten MCU'nun güç olgusu ve düzeni ''galaksi, evrensel'' seviyelere çıkacak kademede değil. Bu yüzden ikisi MCU içerisinde bayağı farklı şeyler.
      Benim cevabım senin "Evrendeki yaşayan varlıkların yarısını öldürmekle evren silmek aynı şeyler değil bence." bu yazdığına bir cevaptı.Genel bir şey söylemiştim aslında.Ama madem konu Marvel evreni şöyle diyeyim.Bildiğim kadarıyla MCU da Marvel Multiverse'nün bir parçası.Bu da içerisinde yukarda saydığım varlıkların bulunduğunu gösterir.Ve Eternity,İnfitiy gibi varlıklar yapııları gereği belirli bir seviye altında olamazlar zaten.

"Kafa karışması olduğu yok"
      Var kafa karışıklığı.Sende de var,bende de var,Infinity War'ı izleyen herkeste var.Evrenin en kudretli varlıgi,parmak şıklatmasıyla evrenin yarısını yok edebilecek bir varlıgı ;gezegen seviyesi bile etmeyecek Madara ile kıyasladığımıza göre(hem de hızı elinden alınmış) herkesin kafası karışmış.Bu bizim suçumuz değil tabi, filmin senaryosunu yazanların suçu.
      .
    • Shrimp yazdı:

Benim cevabım senin "Evrendeki yaşayan varlıkların yarısını öldürmekle evren silmek aynı şeyler değil bence." bu yazdığına bir cevaptı.Genel bir şey söylemiştim aslında.
      İkisinin normal şartlar altında aynı şey olmadığını ben de biliyorum. MCU Thanos vs Madara başlığı altında konuşulduğu için ve Savior'u alıntıladığım kısımda bahsedilen Thanos, MCU Thanos olduğu için bu yazdığımı doğal olarak MCU çerçevesi içinde yorumlamıştım. Öyle cevaplanmasını beklerdim.

Shrimp yazdı:

Bildiğim kadarıyla MCU da Marvel Multiverse'nün bir parçası.Bu da içerisinde yukarda saydığım varlıkların bulunduğunu gösterir.Ve Eternity,İnfitiy gibi varlıklar yapııları gereği belirli bir seviye altında olamazlar zaten.
      Fazla comics mantığıyla gidip varsayımsal konuşuyorsun. MCU, Marvel'in bir parçası diye Marvel Omniverse'sinde olan her varlık MCU'da da olacak diye bir kaide yok. Eternity ve Infinity gibi kozmik varlıklar ileride olabilir, olmaya da bilir. İleride güç skalasının büyüyeceği bariz, özellikle The Eternals'ın gelmesiyle, fakat şu an MCU, Eternity ve Infinity'e sahiplik yapacak kadar büyük değil ve bu genişilkte Thanos'un yaptıklarına bakmamız daha doğru olur. Featlerini bu güç skalasında sergiledi çünkü, Eternity ve Infinity'nin var olduğu dengede değil. Zaten bu yüzden Thanos'un comics'teki felsefesi yerine daha farklı, daha politik bir felsefe yarattılar. Yoksa MCU, Death gibi karakterleri nasıl kaldırsın?

Shrimp yazdı:

Var kafa karışıklığı.Sende de var,bende de var,Infinity War'ı izleyen herkeste var.Evrenin en kudretli varlıgi,parmak şıklatmasıyla evrenin yarısını yok edebilecek bir varlıgı ;gezegen seviyesi bile etmeyecek Madara ile kıyasladığımıza göre(hem de hızı elinden alınmış) herkesin kafası karışmış.Bu bizim suçumuz değil tabi, filmin senaryosunu yazanların suçu.
      Bende yok. MCU'nun en kudretli varlığının Thanos olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca hâlâ evrenin yarısını yok edebilme olayını ya sen anlamamışsın ya da ben. MCU evreni bir omniverse ya da multiverse değil ki, sadece yapımcıların bize gösterdiklerinden ibaret bu evren. Ve BU evrende Thanos, canlıların yarısını öldürdü. Eternity'nin, Infinity'nin veyahut Death'in var olduğu evrende değil. Mesela One Punch Man evreninde Boros, kendisini evrenin hükmedicisi olarak tanıtır. Bu Boros'u evrensel bir varlık yapmıyor, gösterdiği feat maksimum kıtasaldır. Demem o ki One Punch Man ya da Nanatsu No Taizai serilerinde geçen en güçlü karakterler ya da tanrılar tasvir edilebilirler ve o evrenlerin en güçlü karakterleri, tanrıları kıtasal olabilir. Bunun sebebi de o serilerin güç dengesinin kısıtlı olmasından kaynaklıdır. Bu, aynı şekilde MCU için de geçerli. Genel güç skalası olarak Narutoverse > MCU derim. Bu match-up'ın da kazananı normal şartlarda zaten belli. Konu sahibi de bunu anlamış zaten ve Madara'yı deli gibi nerflemiş, bu sayede en azından karşılaşabilecekleri bir dövüş sunmuş ortaya. Yani konu sahibinin de Madara ile Thanos'un bu şartlar altında karşılaşabileceğini biliyorken sana ''normal şartlarda bunların karşılaşamaması lazım, Thanos'un her türlü yok etmesi lazım, 1 tane Madara 100 tane Madara olsa bile faydası yok.'' şeklinde düşündüren düşünce yapısı nedir? Thanos'un MCU evreninde yaşayan canlıların yarısını yok etmiş olması mı? Bu sorunun cevabını yani MCU'nun low bir evren olduğunu ve bunun çok üst bir feat olmadığını az çok anlatmaya çalıştım, belki eksik ve yanlış anlatmışımdır, bunun için üzgünüm. Belki @Nabu daha iyi anlatır.

Mesaj düzenlendi 3 defa, son düzenleyen Exceed ().

• Savior yazdı:

hızları eşitlemek Madara'yı deli gibi nerflemek mi oluyor ?
      Thanos'u ışık hızına çıkartarak Madara'nın hız avantajını elinden almak, Madara'nın bir diğer avantajı olan ışık hızında attığı tekniklere karşı Thanos'un buff'ı yüzünden tepki verilebilir bir hale getirmek, Madara'nın bu kombat-hız avantajını da elinden almak, üstüne bansho tenin gibi tekniklerle eldiven çıkarmayı da yasaklamak. Hız eşitlemekten kastın buysa evet, bence deli gibi nerflemek oluyor. Bence hızları Thanos'a göre baz alsaydık kabul edilebilir olurdu.
    • @omerbzkrt

Ben zaten MCU ya omniverse falan demiyorum.MCU tek bir evren.Multiverse ıcerisinde tek bir parça.Ve IG Thanos da bu evrenin en güçlüsü.

Madara'nın Bansho Tenin ile eldiveni alabileceğini söylemişsin.Bildiğim kadarıyla Madara hiç bansho tenin yapmadı seri boyunca.Ama Rinnegan'ı var diye yapabilir diyoruz.Tabiki yapabilir fakat o zaman Thanos'un da yaptıkları değil yapabileceklerinden bahsetmemiz lazım.O zaman Thanos'un Madara'yı baloncuğa çevirebileceğini,direk guneşe ışınlayabileceğini,zaman taşıyla bebekliğine dönüştürebileceğini veya 150 yaşındaki haline yaşlandırabileceğini, bulundukları gezegeni patlatabileceğini ve benzeri bir sürü şeyi nasıl es geçebiliyoruz ben anlamadım?

Politik sebeple evreni canlılarının yarısını yok etmesi diyip duruyosun,sebebin ne önemi var.
      6 taşın olayı birbirlerini sürekli güçlendirecek kısır döngü oluşturması.Ve bunu oluşturunca o evrende istediğini yaparsın.Bu da seni evrenin en güçlüsü yapar.Bu bize filmde de böyle yansıtıldı.Yani 100 degil 100 milyar Madara olsa parmak şıklatmasıyla hepsini öldürebilir.
      .
    • Ya bence bu kısır bir tartışma. Neden ?

1- Konuyu açan kişi taraflardan birinin kazanacağına çok şiddetli bir biçimde inanıyor ve zaten böyle olması için her türlü koşulu sağlamış :D
      2- MCU çok tutarsız bir evren. Yıldız enerjisinden sağ çıkabilen Thor, elektrikli şok tabancasından daha çok hasar alıyor.

Ya da Celestial güç taşıyla gezegende yaşam yok ederken 5 taşa sahip Thanos gücünün yarısını bir sonsuzluk taşı yoketmeye ayıran Scarlet Witch'e rahat üstünlük kuramıyor vs vs gibi örnekler gırla..
      3- Birde taraflardan birine nerf yedirildiği yetmiyor diğeri de buff yiyor :D

Madara, Thanos'un fiziki hızına düşürülüyor ancak aynı Zamanda Thanos, Madara'nın teknikleri kadar hızlı kabul ediliyor :D Yani biri Savior'a "Al şu 500 papeli ve Thanos'un kazanmasını sağla" demiş gibi :D :D

O yüzden buradan bir şey çıkmaz, iki tarafta haklı olacaktır çünkü. Ancak konunun hazırlanışı direkt taraflı ve tatsız bence. Ha buna lafım yok, sadece belirtiyorum.

Savior yazdı:

hızları eşitlemek Madara'yı deli gibi nerflemek mi oluyor ?
      Adamın kombat hızını Thanos'a çekiyor, Thanos'un kombat hızını adamın tekniklerinin seviyesine çekiyorsun.
      Eldiven'i hedef almayı da yasaklıyorsun.
      Karşı tarafa taşların tamamını + bilgi veriyorsun :D

Yani nerflemek az olur :D Kolunu bacağını kesmişsin bildiğin :D Savaş Arc'ındaki Kishimoto'nun Minato'yu nerflemesi gibi olmuş :D
    • Benim mesajlarımda hepsininde Thanosu savundum bu doğru fakat aslında benim savunduğum MCU idi :D MCU'nun gereğinden çok fazla küçümsendiği için Thanosu savundum.Yoksa Madara'yı daha çok severim Thanos'dan :D

Nabu yazdı:

Yani biri Savior'a "Al şu 500 papeli ve Thanos'un kazanmasını sağla" demiş gibi
      Hocam İlla Thanos'un kazanmasını istesem zaten direk comic versiyonu koyardım :D Ama yukarıda dediğim gibi MCU'nun gereğinden fazla küçümsendiğini düşündüğüm içindi.Ama dediğiniz gibi biraz fazla subjektif mesajlar atmışım

• Savior yazdı:

Ama yukarıda dediğim gibi MCU'nun gereğinden fazla küçümsendiğini düşündüğüm içindi.
      Ya MCU küçümsendiği için diyorsun. MCU Evreninin en güçlü varlığı IG Thanos'un karşısına Gezegen + Level bir adam koyuyorsun. Ona düzinelerce nerf ve karşıya buff veriyorsun.

Oradan düşün MCU ne kadar low :D Küçümsenmemesi gerektiği hakkında bir konu açayım derken aslında neden küçümsenmesi gerektiğine dair güzel bir çalışma hazırlamışsın aslında.
    • Shrimp yazdı:

@omerbzkrt

Ben zaten MCU ya omniverse falan demiyorum.MCU tek bir evren.Multiverse ıcerisinde tek bir parça.Ve IG Thanos da bu evrenin en güçlüsü.

Madara'nın Bansho Tenin ile eldiveni alabileceğini söylemişsin.Bildiğim kadarıyla Madara hiç bansho tenin yapmadı seri boyunca.Ama Rinnegan'ı var diye yapabilir diyoruz.Tabiki yapabilir fakat o zaman Thanos'un da yaptıkları değil yapabileceklerinden bahsetmemiz lazım.O zaman Thanos'un Madara'yı baloncuğa çevirebileceğini,direk guneşe ışınlayabileceğini,zaman taşıyla bebekliğine dönüştürebileceğini veya 150 yaşındaki haline yaşlandırabileceğini, bulundukları gezegeni patlatabileceğini ve benzeri bir sürü şeyi nasıl es geçebiliyoruz ben anlamadım?

Politik sebeple evreni canlılarının yarısını yok etmesi diyip duruyosun,sebebin ne önemi var.
      6 taşın olayı birbirlerini sürekli güçlendirecek kısır döngü oluşturması.Ve bunu oluşturunca o evrende istediğini yaparsın.Bu da seni evrenin en güçlüsü yapar.Bu bize filmde de böyle yansıtıldı.Yani 100 degil 100 milyar Madara olsa parmak şıklatmasıyla hepsini öldürebilir.
      Ekleme: ''Multiverse ıcerisinde tek bir parça.'' MCU şu an herhangi bir Multiverse'ye ev sahipliği yapmıyor ve herhangi bir Multiverse'ye bağlı değil. MCU, Marvel karakterlerine ev sahipliği yapan bir sinema-dizi evreni. Anladığım kadarıyla senin demeye çalıştığın MCU'nun Multiverse içerisinde yer alan evrenlerden bir tanesi olduğu. Hayır, böyle bir durum yok. Şu an tüm seri tek bir evren. Politik sebebi de şundan dolayı diyorum: Yapımcıların bize vermek istediği mesaj politik bir fikir, politik bir sebep. Bu da; kaynak kıtlığına bir çözüm getirmek için zengin-fakir gibi sınıf ayırt etmeksizin gezegenler üzerinde yaşayan canlıları, halkı öldürmek ve popülasyonu dengelemek. Filmin bize vermek istediği bu. Bu olayı varsayımsal konuşmayıp filmin bize vermek istediğine göre yorumlarsak; Thanos'un öldürdüğü canlılar aslında gezegenler üzerinde yaşayan canlılar, halk yani. Eternity, Infinity gibi üst seviye kozmik canlılar değil. Zaten evrende üst seviye kozmik canlı yok ki, bu evren yapımcıların bize gösterdiklerinden ibaret. Buna göre yorumladığımız taktirde, Thanos'un gerçekleştirdiği bu feat sanıldığının aksine çok da üst düzey bir feat değil. ''Hatta duruma göre evrendeki tüm canlıları yok etmek daha yüksek bir feat bile olabilir.'' MCU sınırları içerisinde, BU durumda olmaz. Bu yüzden Thanos'u Universal bir varlık olarak saymıyoruz, bu yüzden Thanos'un gerçekleştirdiği en büyük feat bu değil, Güç Taşı ile uydulardan birisini parçalamak. Her ne kadar seviyesini aşağıya çekecek, bu gösterdiği feat ile tutarsızlık içerisinde olan başka featler sergilemiş olsa da, evet, gerçekleştirdiği en önemli feat bu sanırım. Ayrıca, kendisinden güçlü birini parmak şıklatmasıyla yok edeceğini nereden biliyoruz? Filmin bize verdiğine göre, yok ettiği kişiler sıradan canlılar, Madara seviyesinde kişiler değil. Evet, Sonsuzluk Taşları MCU içerisinde en güçlü maddeler olabilir ve bunlarla istediğini yapabilirsin, lakin MCU gibi tutarsızlıklarla boğuşan, low bir evrenin içerisinde istediğini yaparsın, böyle bir evrenin içerisinde olur bunlar, Naruto evreni içerisinde değil. Sen o evrende istediğini yapabiliyorsun diye Naruto evreninde de istediğini yapabilirsin diye bir şey yok.

Spesifik yerlere ekleme 2: Es geçtiğimi söylemedim diye biliyorum, bahsedebilirsin istediğinden. Yani, zaten söylediğin her şeyin bir counter'ı var. ''O zaman Thanos'un Madara'yı baloncuğa çevirebileceğini'' Six Path Sage kullanıcıları Thanos tarafından baloncuğa çevrilemezler çünkü madde manipülasyonuna karşı dirençlidirler. ''direk guneşe ışınlayabileceğini'' öncelikle ışınlamak olgusu senin düşündüğün gibi değil. Filmde Thanos, kendisini direkt olarak ışınlamaktan ziyade hep portal vasıtasıyla yaptı bunu. Dediğinin olabilmesi için Madara'nın buna tepki vermemesi, hareketsiz kalması ve portala girmesi gerek, ki bu da pek olası değil. Üstüne bu tekniğin ne kadar yavaş oluştuğunu ve ne kadar yavaş yapıldığını da biliyoruz ve iki karakterin de hızları Relavitistic olarak ele alınıyor konu sahibi tarafından. Ne kadar yavaş derken Relavitistic hızına göre oldukça yavaş kalıyor bu. Madara'nın Relavitistic hızında bu portala tepki verememesi oldukça zor. Hatta belki Thanos, kendisinin kaçması için kullanmadığı durumlar haricinde onun için dezavantaj bile sayılabilir bu. Diyelim ki portal açtı ve Madara'yı portala atmaya çalışıyor, bu durumda Limbolar da boş durmaz ve Thanos bu amacını gerçekleştirmeye çalışırken onun için dezavantaja dönüşebilir bu durum. Ki Thanos'un fiziksel gücünün ne kadar zayıf olduğunu da biliyoruz, istese de o portala sokamaz Madara'yı. Bir tarafta 8th Gate Gai'nin yumruklarını tanklayan Madara, diğer tarafta da Spider-Man'in yumruklarından etkilenip sağa sola savrulan Thanos. ''zaman taşıyla bebekliğine dönüştürebileceğini veya 150 yaşındaki haline yaşlandırabileceğini'' bu tekniğin de yapılış zamanını biliyoruz ve bebeklik, 150 yaş gibi çok ekstrem durumlardan bahsediyorsun. 45 saniye önce yaşanmış olay için bu olayı geriye alması, tam tamına 20 saniye sürdü. Bahsettiğim; Vision'un zihin taşının Scarlet tarafından yok edilmesi ve Thanos tarafından zamanın geriye alınması. Zihin Taşının yok edilmesinden 45 saniye geçiyor ve Thanos zamanı geriye alıyor (odağının büyük bir kısmını buna ayırarak) ve bu 20 saniye sürüyor. 45 saniyelik olay için tam tamına 20 (evet, saydım ve daha fazla aslında ama düz hesap olsun) saniye harcıyor. Bu dediğin vakitler saniyelik geriye almak da değil, seneler. Büyük bir vakit alacağı aşikar. Ne ara zaman bulacak da bunu yapacak? Yapmaya çalıştı diyelim, bunu yaparken Limbo Madaralar boş mu duracak? Bir sürü açık verecek Thanos ve Limbo Madaralar anında kafasını kopararak cezalandırır bu açığı. ''bulundukları gezegeni patlatabileceğini'' öncelikle yer Wakanda olarak geçiyor. Eğer bulunduğu gezegeni patlatırsa yer Wakanda olmaktan çıkmaz mı, nerede dövüşecekler? Diyelim ki dediğin gerçekleşti, gördüğümüz kadarıyla Güç Taşı ile gezegen, uydu yok etmek 1 saniye süren bir olay değil. Bu süre zarfında Madara'nın Relativistic olduğunu gözler önüne serersek gerekli tepkiyi vererek başka boyuta kaçabilir. Gezegen yok olacağı için Thanos da başka yere teleportlanmak durumunda kalır, ee nerede dövüşecekler, nerede birbirlerini bulacaklar? Bu seçeneği düşünmemek daha uygun olabilir. Counterlar bunlar, dediklerin oldukça ucuz yöntemler. (Bu arada Thanos'un kombat tekniklerinin hızı da bufflu mu? Mesela ikisinin de hızını Thanos'a göre alırsak Madara'nın teknik hızları yine sub-relativistic, Relativistic olarak kalıyor. Bu durumda ikisini Madara'nın hızına göre alırsak -ki bu Madara'nın teknik hızının bir anlamının kalmaması demek, çünkü Thanos hızlanıyor ve gerekli tepkiyi verebilir- Thanos'un teknik hızlarının olduğu gibi, yani Mach10-15, 20 gibi kalması gerekmez mi, yoksa Thanos'un kombat hızını da mı buffluyoruz? Eğer bu oluyorsa portal açma, zamanı geriye sarma gibi özellikleri daha hızlı yapabilir, bu da tüm argümanlarımı çürütür. :D )

''Ve bunu oluşturunca o evrende istediğini yaparsın.Bu da seni evrenin en güçlüsü yapar.'' işte işin sıkıntısı ''o evrende'' istediğini yapabilmen, ''o evrende'' en güçlüsü olman. MCU güç konusunda Narutoverse'den üstün değil, MCU güçlü bir evren değil çünkü. Üstte One Punch Man ve Nanatsu No Taizai'den bahsederken bunu anlatmaya çalışmıştım. Ya sanırım çok alakası yok, biliyorum ama pekiştirmek için söyleyeceğim. Bu ''Saitama Goku'yu döver, adam herkese tek atıyor çünkü.'' demek gibi bir şey. Saitama ''kendi evreninde'' herkese tek atabiliyor ve ''kendi evreninin'' sınırları içerisinde en güçlü kişi. İki evrenin güç skalalarına baktığın zaman Saitama'nın Goku'yu bırak, DB Multiverse'sinden herhangi birini dövemeyecek olması bariz. Bu örnek üzerinden gideceksek: Goku'yu yeterince nerfleyerek Saitama'ya karşı kaybetmesini sağlayabilirsin ama. :D

''Yani 100 degil 100 milyar Madara olsa parmak şıklatmasıyla hepsini öldürebilir.'' haha, biraz daha abart. :D MCU Thanos bizim bilmediğimiz bir güç seviyesinde herhalde, outversal falan olsa gerek. :D

Nabu yazdı:

MCU Evreninin en güçlü varlığı IG Thanos'un karşısına
      Dormammu daha güçlü değil midir sizce, yoksa nedenini bilmediğim bir sebepten dolayı Dormammu sayılmıyor mu?

Mesaj düzenlendi 14 defa, son düzenleyen Exceed ().

• omerbzkrt yazdı:

Dormammu daha güçlü değil midir sizce, yoksa nedenini bilmediğim bir sebepten dolayı Dormammu sayılmıyor mu?
      Time Stone yetti adama :D Dormammu'nun adam akıllı bir feati yok. Ayrıca çizgi roman kıyası olarak gidersek de IG Thanos >>> Dormammu.