Bir Çizgi-roman Karakteriyle Görüşebilseydiniz, O Kim Olurdu?

• İlginç bir soru.

Bir çok kötü karakter ile görüşebilirdim açıkçası. Flash dizisinin etkisiyle Professor Zoom olabilirdi, Black Adam kesinlikle olabilirdi,

Shazam'a güçlerini veren Nabu olabilirdi. Shazam keza yine olurdu.

Ama seçeceksem Presence veya kopyaları derdim. Çok İlginç olacağına eminim
      . İlgimi gerçekten çekiyor.
    • Earendill yazdı:

Shazam'a güçlerini veren Nabu değil :D :D Bugün shazam diye bildiğiniz kahramanın adı normalde Captain Marvel idi ancak isim hakları sebebiyle açılan davalar sonrası o isim DC'den alınınca . Billy -> Shazam ismini aldı yani söylediği büyülü söz. Ona güçlerini veren yaşlı büyücünün adı "Shazam" aslında .. Ama oda şimdi "The Wizard" .. Büyücü diye anılıyor :D :D Abiye bir isim bulalardı iyiydi :D

-----------------------------------------------------------------------

Konuya dönersek güzel hanımların pek çoğuyla görüşmek isterdim elbette :evil:

Onun haricinde Alfred ile tanışıp ona misafirliğe gitmeyi falan isterdim :D :D Titans ekibiyle takılmakta epey eğlenceli olabilirdi.
    • Earendill yazdı:

İlginç bir soru.

Bir çok kötü karakter ile görüşebilirdim açıkçası. Flash dizisinin etkisiyle Professor Zoom olabilirdi, Black Adam kesinlikle olabilirdi,

Ama seçeceksem Presence veya kopyaları derdim. Çok İlginç olacağına eminim
      . İlgimi gerçekten çekiyor.
      Şöyle bir baktım da nedense hep DC karakterleri yazmışım. Oysa Marvelde de ilgimi çeken çok karakter var. Ayrıca çok yetersiz yazmışım.

Özellikle Dreaming Celestial olmak üzere tğm Celestialler ilgimi çekiyorlar.

Mad Jim Jasper ile Scatthan The Approver gayet ilgi çekici karakterler.

Matthew Malloy o seviyedeki gücüne rağmen sanki normal bir insanmış gibi gözükmesiyle ilgimi uyandırıyor

Jamie Braddock hiç tanımıyorum ama bayağı kaotik bir karakter konuşmalardan anladığım kadarıyla. Bayağı ilgi çekici.

Yaşayan gezegen Ego da güzel olurdu, her ne kadar garip bir sohbet olacağını düşünsem de.

Silver Surfer harika olurdu mesela.

Phoneix Force yine ilginç olurdu. Kendisini hiç bilmiyorum ama ne kadar Ejderha takıntım varsa aynı seviyede Anka Kuşu takıntım da var. :evil:

Uatu the Watcher en çok konuşmak isteyeceğim karakterlerden. İsminden belli muazzam olurdu.

The Fulcrum ile konuşmak çok güzel olur. Zaten barmen olarak gözükmesi ile de bahsetmemek olmazdı. Kendisi Marvel'de Uatu The Watcher ile birlikte en çok görüşmek isteyeceğim üçüncü karakter olurdu.

Listemin ikinci sırası ise Galactus'a gidiyor. Her zaman ilgimi çeken bir karakter oldu. Aslında başlangıçta ilk sıraya hak kazanmıştı ama malum karakter aklıma gelince saniyesinde ikinci sıraya düştü.

Son olarak ise, Retcon öncesi Beyonder. Çok ilgimi çekiyor. Resmini ilk gördüğüm andan itibaren hep ilgimi çekmişti. Üstüne üstlük farklı bir evrenden girişi yine ilgi çekici. Marvel listemde açık ara en çok görüşmek isteyeceğim karakterdir kendisi.

--

Şimdi Marvel hakkında bu kadar yazınca DC hakkında da yazasım geldi. Çunkü çok aşırı yetersiz yazmıştım üstte de belirttiğim gibi. Ayrıca orada pek düşünmeden yazdım ilk aklıma gelenleri.

Aynı Jamie Braddock gibi muazzam gücüne rağmen normal bir insan gibi gözüken Wally Johnson ilgi çekici.

Gabriel güzel olurdu. Supernatural dizisinin bunda büyük payı olduğunu itiraf etmeliyim.

Swamp Thing gibi ne kadar güçlü olursa olsun yine resimden gördüğüm kadarıyla işi gücü bırakmış doğaya dalmış bir varlık ile yapılacak sohbet çok hoş olurdu.

Mrs. Nyxly ile görüşmek güzel olurdu. Kendisinin Mr. Mxyzptlk'in tam olarak nesi olduğunu anlayamasam da.

Nabu The Wise'den bayağı şey öğrenebilirdim sırf tek konuşma ile dahi. Ayrıca çok hoş sohbet olurdu.

Lucifer / Lusifer Morningstar ile arkadaşlığı bulunan ve Michael'in yapay yoldan kızı Elaine Belloc ile konuşmak güzel olurdu.

Thought Robot ile konuşabilir miyim veya kim olursa olsun konuşabilir mi bilmiyorum ama ilgimi çekiyor. Listeme dördüncü sıradan giriyor.

Lucifer'i zaten hepimiz tanırız. İlgimi çekiyor ve listeye üçüncü sıradan giriyor.

The Presence ve kendisinin nasıl hitap edeceğini bilmediğim köpek görünümlü kopya ile konuşmanın ilginç olacağına eminim.

Ve DC listeme yine açık ara ilk sıradan giren Mr Mxyzptlk ile konuşmanın çok aşırı ilginç ve komik (Sadece onun açısından.) geçeceğine eminim. Ayrıca karısı ve kendisi ile birlikte üçlü (Hayır, öyle değil. :whistling: ) konuşmak güzel olurdu.

Dipçe; Telefon yine yordu bayağı. Ayrıca saate baktım da saatler geçmiş. Listeye başladığımda saat 11'e geliyordu. Şu an ise dörde geliyor. Arada sırada Discord grubuna girip bayağı konuştuğum olmadı değil tabii. :rolleyes:

Mesaj düzenlendi 3 defa, son düzenleyen Earendill ().

• Bu kişi tartışmasız benim için Silver Surfer olurdu. Ölümü, yıkımı, kıyameti, günahı, anlamsızlığı görmüş ve sevgiyi, barışı, naifliği içinde barındırıp kefareti için varlığını yaşamın kendisine adamış tanrısal yetilere sahip melankolik uzaylı bir filozof ve bilim adamı. İçimdeki tüm duyguları kendisine dökmek isterdim. Var olmanın getirdiği ağır duyguları evrenin kaotikliğini veya nizamını oturup konuşurduk. Beni tahtası ile evrende bir gerçeklik turuna çıkarmasını da gerçekten isterdim ama kendisine bunu istediğimi söyleyebilir miydim bilemiyorum.
    • @ugur_tatli

Olsun, bu hali daha iyi :D

Konuyu ben açtığım halde, yorum atmadığımı fark ettim.

Wonder Woman ile görüşmeyi kesinlikle isterdim. Forumda açtığım konulardan da zaten anlaşılsa gerek. Savaşçı kişiliğinin yanısıra, barışçıl tutumunu bayağı seviyorum. Hele Earth One hali bayağı ilginç. Boyun eğme veya baş kaldırma gibi şeylere bakış açısı epey farklı. O otantik ve dünyanın sorunlarına dışarıdan, eleştirel bir şekilde bakan havası ve aynı zamanda, bunların üstünde olduğu hissi epey özel bir şey.

Bunlar dışında, Young Justice çizgi dizisindeki haliyle Superboy ile görüşmeyi isterdim. Öfkesini kontrol etmesi ve hayata bakış açısı oldukça ilginç şeyler. Hayal kırıklığına uğrayabilirim gerçi çünkü kendisini kelimelerle çok fazla ifade eden birisi değil. Aynı sebeple, Batman konusunda da kararsızım.

Bayağı klasik ama Superman ile bir sohbet etmek de güzel olurdu. Kişilik yapısını oldukça iyi buluyorum ve kimi görüşlerin aksine, boş bir karakter olduğunu düşünmüyorum. Beş çayına çağırıp, iki buzlu çay ve kurabiye ikram edip, onların eşliğinde, hayatın zorlukları ve güzel yanlarından bahsetmek bayağı hoşsohbet olurdu. Clark özünde böyle bir kişi.

Adrian Veidt ve Dr. Jonathan Osterman da bu listeye giriyor. Hatta, yerlerini bayağı hak ediyorlar. Birisi, dünyadaki en zeki adam, diğeri de tanrısal bir varlık. Bakış açılarını merak ediyorum ve karşılıklı konuşmak, düşünce alışverişi yapmak isterdim.

Yazabileceğim başka karakterler de var fakat içimden bir his, kişisel olarak tanışmak yerine, okumak daha iyi olur diyor.
    • Yeni

ugur_tatli yazdı:

Wonder Woman, Black Canary ve Zatanna ile buluşmak isterdim. : D
      Black Canary ve Zatanna benimde listemde :love: tabi ki WW içinde el ayak titrerdi o ayrı :love:

Ama bu listeden bir kişiyi değiştirebilme şansım olsa WW yerine Rogue,Kitty pryde veya Emma frost`u falan seçebilirdim ama birinden vazgeçmeme gerek yoksa tabi ki hepsiyle ayrı ayrı görüşürdüm ve sayamadığım bir çok karakterle de ha birde Teen titans gibi bir ekip ile tanışıp onlara dahil olabilsem mükemmel olurdu

Konuyu hortlatmış oldum :D yeni fark ediyorum neyse kalsın artık
    • Yeni

Kesinlikle lex luthorla güzel ve uzun bir muhabbet etmek isterdim.Bu kadar zeki bir insanın hayata bakış açısını,ahlak anlayışını, superman le olan ilişkisini ve ona olan nefretini uzun uzadıya kendisinden dinlemek isterdim.
      Lucifer'la da bir sohbet güzel olabilirdi aslında.Hemen hemen her şeye kudreti yeten,herşeyi bilen ve milyarlarca yıldır yaşayan luciferın hayatını nasıl anlamlandırdığını ögrenmek isterdim.