En Kötü DCEU Filmleri Hangileri ?

• Anket
    • Comics
    • En Kötü DCEU Filmleri Hangileri ?

Sizce En Kötü 2 Tanesi Hangileri ? 4
      1.  
        Man of Steel (1) 25%
      2.  
        Batman V Superman: Dawn of Justice (3) 75%
      3.  
        Suicide Squad (2) 50%
      4.  
        Wonder Woman (0) 0%
      5.  
        Justice League (0) 0%
      DCEU Filmleri arasında en iyi çok net belli olduğundan "en iyi" anketini gereksiz gördüm. Zira hemen hemen hepsi çok kötü peki, en kötüsü hangisi ?
      Evet arkadaşlar DCEU filmleri içerisinde en sevmediklerimiz ve en kötü olduğunu düşündüklerimizi seçiyoruz.

• Listede olmayan film için "Diğer" şıkkına oy verip, kime oy verdiğimizi mesajımızda belirtiyoruz.
      • 2 Oy Hakkınız Var.
      • Oylarınız için ufak bir açıklama yaparsanız çok iyi olur.
    • BvS bana göre evren oluşturma aşamasında en önemli film iken bana göre en batırılmış filmdir.Batman filmde anlamsız hareketler yaptığı için özellikle sevmemiştim.Neden Superman'a düşman oldun.Olduysan neden bir anda has kankan oldu.Savaş sahneleri yetersiz kalmıştı.Çok şey bekleyerek izlediğim ama hayal kırıklığına uğradığım bir filmdi.

• Sadece iki DC filmi izledim. İlki BvS idi ve fragmanlar ile arkadaşların gazına gelerek, güzel bir beklentiyle gitmiştim. IMAX'e otuz lira dökmüştüm. Mükemmel bir hikaye veya bir şahaser beklemiyordum ama bu kadar kötü olacağını asla tahmin edemezdim. Altı-yedi ayrı hikayeyi, hatta belki de daha fazlasını, oradan kes, buradan birleştir derken ortaya berbat bir şey çıkmış. Batman'in karakteri berbattı. Adam öldüren Batman yapılacaksa, bunun çok iyi şekilde hazırlanması ve lak diye sunulmaması gerekiyor. Kaldı ki, çok iyi şekilde yedirilse bile, öldürmeye başladığı için artık o Batman'likten çıkmış oluyor.

Diğer bir nokta, Batman'in dünyanın en aptal "dedektifi" gibi davranmasıydı. Yerel bir benzetmeyle, ATV açıp, Sabah okuyup, onların gazına geldi ve Superman'e daldı. Dünyanın en iyi dedektifi bilgi toplamada bu kadar kıt mı? Karakterinin diğer bir öne gelen özelliği de, böylece katledilmiş.

Üçüncü olarak, Batman'in argümanının hiç bir haklı yanı yoktu. The Dark Knight Returns izlemiş birisi olarak, hayal kırıklığına uğradım. Evet, oradaki Superman de, aslında Superman'e çok kötü bir örnek ama bu filmde, böyle bir reklam yapılıyorsa, en azından bir Daredevil ve Punisher arasındaki diyalog gibi bir şey görmek gerekiyordu. Oysa o diyaloğu da, DD çok kolay ezildiği için sevmem.

Burayı daha açmak gerekiyor çünkü filmin kritik noktası. Superman kötüye dönerse her şey mahvolur vs. dendi ama bunu sunma şekli rüya sekansları ve anlık beliren Flash ile oldu. O kadar yetersiz ve kötü kısımlar ki... yani şimdiki zamana bakınca, barışçıl ve olayları düzgünce çözmeye çalışan bir Superman var. Öte yandan önüne geleni öldüren ve ATV izleyip atarlanan bir Batman. Berbat.

Aynı anda hem JL: War, hem TDKR, hem Injustice'i ve daha küçük olarak bilimum şeyi karıştırmaya çalışınca, ortaya böyle bir şey çıkmış. Bozuk türlü gibi. Yazarlar çok kötü iş çıkarmış.

İkinci izlediğim film, Wonder Woman. O da çok sıkıcıydı, tahmin edilebilirdi, ve hemen her açıdan vasattı. Belki ileride, kendi konusunda daha detaylı bir şeyler yazarım hakkında.

Diğer hiç bir DC filmini izlemedim ve zaten BvS'den sonra bir daha DC filmine para vermemeye karar verdim. Ancak öyle bir soğuttular ki, internetten bile açıp izleyesim gelmiyor. Çıkardıkları her iş kötü. Duyduğuma ve okuduğuma göre, Suicide Squad çok daha kötüymüş. JL filmi de BvS gibi fos çıkmış.

Oy vermeyeceğim çünkü buzdağının iyi görünen tarafı bile oldukça kötü olduğundan dolayı, sadece iki film izledim.
    • Öncelikle en kötü Suicide Squad onu bir aradan çıkarayım... BvS'nin yarattığı hüsran ve şok çok daha fazlaydı, daha bomba bir "fail" olma durumuydu. Ancak Suicide Squad çıktığında herkes DC ile ilgili beklentilerini indirmesine ve de karakterler çok iyi tanınmamasına (yani insanların kıyas yapabileceği bir şey yoktu.) rağmen yine de batırmayı başardı.

Nitekim açık ara en kötü dceu filmi büyük ihtimal Suicide Squad. Oyunculuklar leş, sinematografi yok gibi bişi. Karakterizasyonlar berbat. Joker'in anlamsız bir var olma çabası ve radikal bir yorumu... Hikaye ve kötü adam leş, final leş.. CGI lar meh... Dans edip duran bir final boss. .. BvS'nin en azından bir azameti vardı..

2. en kötü film için objektif olarak BvS demem lazım bu kesin. Ancak BvS zaten adil bir biçimde itin makadına sokuluyor. Görüyorum. Burada bile öyle 2 oyun 2si de ona gitmiş.

BU durumda ben değişiklik getirmek için Man of Steel ile gideceğim. Çünkü bu evren için tonu belirleyen ve de çok ama çok yanlış başlangıçlar yapıp evrenin kaderini baştan yakan film oydu. Bir BvS ya da Suicide Squad kadar berbat bir film değil ancak bu filmlerin olma sebebi Man of Steel (ve biraz öncesi tabi.. Nolan Batman'i ve Watchmen vs )..

Nitekim ben Suicide Squad ve Man of Steel diyorum.