En İyi MCU Filmi Hangileri ?

• Anket
    • inceleme
    • En İyi MCU Filmi Hangileri ?

Sizce En İyileri Hangileri 17
      1.  
        Avengers 3: Infinity War (14) 82%
      2.  
        Captain America 2: Winter Soldier (7) 41%
      3.  
        Black Panther (6) 35%
      4.  
        Captain America 3: Civil War (2) 12%
      5.  
        Guardians of The Galaxy (2) 12%
      6.  
        Guardians of The Galaxy Vol. 2 (0) 0%
      7.  
        Thor (1) 6%
      8.  
        Iron Man (3) 18%
      9.  
        Ant-Man (0) 0%
      10.  
        Avengers (0) 0%
      11.  
        Doctor Strange (7) 41%
      12.  
        Incredible Hulk (0) 0%
      13.  
        Iron Man 3 (0) 0%
      14.  
        Diğer (1) 6%
      Evet arkadaşlar MCU filmleri içerisinde en beğendiklerimizi ve en kaliteli olduklarını düşündüklerimizi seçiyoruz.

• Listede olmayan film için "Diğer" şıkkına oy verip, kime oy verdiğimizi mesajımızda belirtiyoruz.
      • 3 Oy Hakkınız Var.
      • Oylarınız için ufak bir açıklama yaparsanız çok iyi olur.
    • 1) Iron Man
      Bu film efsane ya, MCU basarisinin buyuk kismini buna borcludur diye dusunuyorum.
      Film bastan sona okuyucuyu canli tutuyor, benim favorim simdilik MCU'da.

2) Infinity War
      Infinity War ile Avengers 1 arasi kaldim, ikisi de bircok uyeyi toplayip hikayede ilerliyor yalniz Infinty War daha iyi yapti kanaatindayim.

3) Winter Soldier
      Gercekten basarili, aksiyonu ve konusu yerinde bir Captain America sequeli oldu diye dusunuyorum. Zevkle izledigim bir filmdi.
    • 1-İnfinity war
      Çoğu insan dahil olmak üzere bende beklenilenin altında kalsa da evrenin en iyi filmi olduğu kanısındayım.Thanos filme çok şey katmıştı.Herkesi bir arada görmek ayrı bir zevkti.
      2-GotG
      İzlerken eğlenebildiğim bir kaç süper kahraman filminden biriydi.En sevdiğim bir diğer yönü ise hiçbir karakter mükemmel iyi değil ve iyi bir geçmişe sahip olmaması.Tam toplama yani.
    • Black Panther ve Winter Soldier Top 2 benim gözümde çünkü ikisi de az kahraman kadrosu ve daha çok karakter ilişkileri ve ideoloji farklılıklarına yönelen aksiyonu ve sinematografisi, dozajı yerinde iki filmdi.

Ancak 3. için Doctor Strange ve Infinity War arasında kalıyorum.. Infinity War'a yeterince oy gittiği için Marvel'a mistik güçleri ve yeni görsel stilini kazandıran. Önemli bir film olan Doctor Strange'i seçiyorum. Ama IW'yi genel olarak daha büyük ve daha şaşalı buluyorum o kesin.

Black Panther, Winter Soldier, Doctor Strange ..
    • Sanırım endgame en lanet ettiğim filmlerden biriydi.Allah öyle filmin belasıni versin diyorum.Onun dışında sıralamam

1.İW kesinlikle marvelin bence en iyi yaptığı film buydu.Filmin çok akıcı ilerliyordu hiç bir sahnesinde sıkıldığımı söyleyemem.Aksiyonu ve dramı gayet yeterli idi

2.doctor strange.Görsel efektlerini çok beğendiğim
      Bir film idi.Heleki ayna boyutunda ki olan dövüşler baya iyiydi

3.Guardian of the galaxy

Sanırım izlerken en çok güldüğüm marvel filmi.2.Filmi de iyiydi fakat bu tık daha beğendiğim yapım

• Iron Man.
      Baya güzeldi.Aksiyonu,hikayesi,karakter gelişimi,sonu falan çoğu şeyiyle tatmin etmişti beni.

Winter soldier.
      Diğer marvel filmlerinden baya farklıydı.Hikaye odaklı giden güzel bir filmdi.

3. Sıra için baya kararsız kaldım.Thor Ragnarok ve Guardians of the Galaxy'de baya eğlendiğimi hatırlıyorum.Guardians of the Galaxy daha iyi bir filmi ama o yüzden onu seçiyorum.

Yanlız IW'yi izlerken çok rahatsız olan bir tek ben miyim?Film baştan sona mantık hataları ve saçmalıklarla doluydu.
      .
      1. Captain America:Winter Soldier Marvel Sinematik Evreninde düzgün gördüğüm tek film.Ama hataları rahatlıkla keskin gözlere takılacak bir çok mantık hatası var.Ama o ciddiyetin sadece etrafı karanlık yapıp ortalıkta herkesin ağlaması ile olmadığının en önemli kanıtı.Duy beni Warner Bros.
    • Iron Man

Her şeyi başlatan yapıt. Eli yüzü düzgün ve oldukça da keyifli bir origin filmi olarak görüyorum. Sonraki iki filminden de açık ara farkla daha iyi benim gözümde.

Winter Soldier

Tartışmaya bile gerek yok. Cap karakterini sinema izleyicileri için ayrı bir boyuta çıkaran film. Senaryosu, dövüş sahneleri, teması ve daha bir çok yönüyle en sevdiğim MCU filmi.

Black Panther

Killmonger büyük bir etken bu filmi sevmemde. Diğer MCU villainlarına göre daha ayakları yere basan bir karakterdi. Genel olarak çoğu karakterin ve dünyanın iyi işlendiğini düşünüyorum. WS ile olan benzerlikleri de cabası.

Doctor Strange

MCU o zamana kadar daha çok bilim ve teknoloji tarafından ilerleyen bir evrendi. Evrene şahane görsellikle beraber sokulan büyü teması beni tatmin etmişti bu filmde. Üstüne iyi oyunculukların da eklenmesiyle seyir zevki yüksek bir yapımdı.

Avengers

Bunun benim için nostaljik bir değeri var. İlk kez sinema perdesinde böyle büyük bir bütçeyle bir araya gelen süper kahramanları görebilmiş olmak o zamanlar için çok heyecanlandıran bir olaydı. Karakterlerin arasında ki etkileşimi, komedisi ve görselliğiyle hala yapılmış en iyi takım filmlerinden biri bana kalırsa.

Civil War

İlk Avengers kadar olmasa da yine büyük bir heyecanla beklediğim bir filmdi Civil War. Kahramanların birbiri ile olan mücadelesini beyaz perde de izleyebilecek olmak yetmiyormuş gibi birde üstüne bu filmle beraber evrene Spider-Man ve Black Panther'ın dahil olması sebebiyle izlemek için gün saydığım yapımlardan biriydi. Tam olarak beklediğimi bulamasam da eldeki malzemeyi iyi kullandıklarını düşünüyorum, çizgi romanına göre daha çok sevdiğim noktaları olmuştu.
    • 1- Iron Man
      Filmdeki giriş-gelişme-sonuç harika bir şekilde işleniyor.Tony Stark bencil,kendinden başka kimseyi düşünmeyen bir insan,silah yapıp gerisini hiç düşünmeyen birisi,yani yaptığı şey sonucunda ne olduğu hiç umrunda değil.Gün gelip kendi yaptığı silahların nelere sebep olduğunu görünce silah yapmaktan vazgeçiyor.Harika bir origin hikayesidir gözümde.

2- Civil War
      Kahramanların birbirleriyle kapışması zaten ilgimi çeken bir konuydu.Üstüne film de Spider-Man'de vardı.Filmi izlemek de oldukça keyifli,bana kalırsa gerçekten güzel bir film.Ha Spider-Man'i sonraki filmlerde daha ayrıntılı görünce hayal kırıklığına uğramıştım.

3- Winter Soldier
      Neden sevdiğimi anlatmama gerek yok diye düşünüyorum.Bu filmden sonra gaza gelip Kaptan Amerika çizgi romanlarını bile okumuştum,o kadar sevdiğim bir filmdir.

Diğer MCU filmlerini de seviyorum.Fakat bu üçlü benim favorimdir.