Haku vs Genin Neji

  • Anket
  • Vs
  • manga
  • anime!

  Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

  • Haku vs Genin Neji

   Kim Kazanır? 7
   1.  
    Haku Kazanır (2) 29%
   2.  
    Genin Neji Kazanır (5) 71%
   3.  
    Kararsızım (0) 0%
   Not: Neji'yi Part 1 seri sonu haliyle baz alalım.

   Hyuuga Neji
   Neji, Hyuuga Klanının yan dal ailesinden gelen bir dahidir. Küçük yaşına rağmen Kaiten gibi zor bir tekniği kullanabilmektedir. Yan aileden olduğu için alnında bir mühürle doğmuştur. Küçüklüğünde klanında ve köyü Konoha'da olan siyasi meseleler sebebiyle çocukluğu travmalar ile geçmiş, yoğun bir kader inancıyla büyümüştür. Bu inancı seri sonlarına doğru Uzumaki Naruto tarafından kırılmıştır. Neji başlarda kendini beğenmiş, acımasız ve kindar biriyken seri sonlarına doğru karakter gelişimi yaşamış, daha uysal, insanlara karşı daha merhametli bir yapıya bürünmüştür.


   __________

   Haku   Haku, feminen hatlara sahip 15 yaşında bir erkek çocuğudur. Yuki klanının Kekkei Genkai'si olan buz elementini kullanabilmektedir. Haku merhametli, naif yapı da bir insan olmasına rağmen bir suikastçı ve paralı askerdir. Bu durumunu kendisi şöyle özetler;

   "Lütfen bana kızmayın. Ninja Dünyasının kuralı böyle."


   Haku, tek ailesi olarak gördüğü Zabuza için Kakashi'nin raikirisinin önüne atlayıp hayatını feda etmiştir.
  • İki türlü de gidebilir. Haku bir Jonin ve sağlam bir jonin seviyesi olduğunu Edo Tensei ile geldiğinde kanıtladı ancak Konoha 11 jenerasyonundaki özel geninlerin hepsi için chunnin levelin üstü (bu jonin demek) olduğu söyleniyordu zaten. Hatta o jenerasyondan Gaara bir yıl sonra Kage olmuştu. Neji ise chunnin olmadan geninlikten direkt joninliğe geçen ilk ve tek isim olmuştu.

   Nitekim Genin Neji diyince kulağımıza güçsüz gelse de Naruto, Neji, Sasuke, Gaara daha geninken pek çok Joninden üstündü bunların hemen ardından da Shino, Lee, Temari geliyordu.

   Nitekim Haku ve Neji arasında ben çok büyük bir sınıf farkı görmüyorum. Elbette Haku daha tecrübeli ve direkt öldürme amaçlı saldıran profesyonel bir katil ve sağlam bir kekkei genkaiye sahip.

   Ancak Neji, Haku'ya ters. 1 virgül Sasuke bile Haku'nun ataklarını yavaştan okumaya başlayabilmişti. Ayrıca taijutsuda da ezilmiyordu Haku'ya karşı. Neji'nin yavaş çekim görüşü, kuvveti, hızı ve taijutsusu o Sasuke'nin çok çok üzeri.

   Ayrıca Naruto'nun buz domunu parçalayıp, Haku'yu uçuran yumruğunu (hatta daha güçlüsünü) Neji, Kaiten'i ile tanklamıştı. Nitekim Neji hem iğne yemez ve de domu kırabilir. Dom dışında yeke yek mücadelede de Neji'ye yakınım.

   İki türlü de gidebilir açıkçası... Kararsızım.
  • Neji diyorum. Haku'nun buz hapsi tekniğinden hem Kaiten'i hem de Byakugan'ı ile pek dezavantaja düşeceğini düşünmüyorum. Haku daha tecrübeli olsa da Neji de en az onun kadar soğuk ve zihinsel olarak dayanıklı. Neji'nin bitirici ve daha yıkıcı gücü olduğunu da kabul etmek lazım.

   Tüm bu sebeplerden Neji diyorum.