Sabit Bleach: Kendi Dünyandan Korkamazsın

• Wiki
    • manga
    • Bleach: Kendi Dünyandan Korkamazsın

lorerealm.blogspot.com/2018/10…dunyandan-korkamazsn.html

Bleach'in en son çıkan Light Novel'ıdır kendisi. İçinde bayağı ilginç bilgiler barındırıyor. Aşağıda bir kaç tanesi.

- Ichibe'nin orijinal "en kötü durum senaryosu", Ichigo'yu yeni Ruh kralı olarak mühürlemekmiş.

- Ichigo'nun mühürlenmesi olayı, Shunsui'nin "Ichigo geri dönmeyebilir," lafını arkadaşlarına etmesinin sebebiymiş.

- Ichigo'yu Ruh Kralı olarak kullanmaya gerek yokmuş çünkü Yhwach, onun güçlerini tamamen emmiş.

- Aizen, Shunsui'ye, Shinigamilerin Ruh Sarayı'nda işlediği ilk günahı görüp görmediğini soruyor.

- Bu olay, Shunsui'yi rahatsız ediyor ama diğer shinigamilerin yanında konuşamıyor.

- Aizen, hapse geri götürülürken, "Gerçeği görmek istiyorsan, kendi kanını ve ruhunu feda etmek zorunda kalacaksın," diyor.

- Çoğu shinigami bu lafları geçiştiriyor ama kaptanlar, Aizen'in boş konuşmayan birisi olduğunu biliyor.

Romanın tam İngilizce çevirileri aşağıdadır.

Cilt I

missstormcaller.tumblr.com/pos…d-part-1-full-translation
      missstormcaller.tumblr.com/pos…d-part-2-full-translation
      missstormcaller.tumblr.com/pos…d-part-3-full-translation
      missstormcaller.tumblr.com/pos…d-part-4-full-translation
      missstormcaller.tumblr.com/pos…d-part-5-full-translation
      missstormcaller.tumblr.com/pos…d-part-6-full-translation
      missstormcaller.tumblr.com/pos…d-part-7-full-translation

Cilt II

missstormcaller.tumblr.com/pos…n-world-volii-part-1-full
      missstormcaller.tumblr.com/pos…n-world-volii-part-2-full

Açıkçası çok ama çok fazla önemli bilgiler geçiyor içinde. Bütün bunları sindirmek biraz zaman gerektirecek. Yine de, bu kadar zamandır ortaya attığımız teorilerin gerçeğe yakın olduğunu görmek oldukça güzel bir his :D Önemli çok fazla soru da ortaya atıyor. İlk Günah denilen olay nedir? Acaba Ruh Kralı'nın üstündeki mühürlerle ve uzuvlarının kesilmesiyle mi alakalı? Ruh Kralı köle miydi veya efendi mi? Kraliyet Aileleri tam olarak neler? Sorular sorular...

Bleach seven herhangi bir insan için kesinlikle okunması gereken bir LN.

Düzenleme: Bleach hakkında kapsamlı bir analiz için ---->> Bleach’in Gerçek Düzeni ve Yhwach’ın “Gerçek” Dünyası
    • Merhaba Yhwach'ın Gerçek Dünya kavramı yazına denk geldim.Okudum ve çok beğendim daha sonrasında bu forumu buldum. Light novel nedir mangadan bağımsız mıdır ve Türkçe olarak bulamadım her hangi bir şekilde çevirisini yapan birileri var mı?

Mesaj düzenlendi 1 defa, son düzenleyen Fiylex ().

• Fiylex yazdı:

Merhaba Yhwach'ın Gerçek Dünya kavramı yazına denk geldim.Okudum ve çok beğendim daha sonrasında bu forumu buldum. Light novel nedir mangadan bağımsız mıdır ve Türkçe olarak bulamadım her hangi bir şekilde çevirisini yapan birileri var mı?
      Teşekkürler. Light novel (hafif roman) formatına batıda en yakın olay şey novella, yani kısa romandır. Bunlar, daha kısa ve daha az karışık yazım tarzı olan romanlardır. Kendi Dünyandan Korkamazsın hafif romanı, Kubo tarafından yazılmamıştır ama Kubo'ya danışılarak yazılmıştır. Canonluğu [Türkçe alternatif: kanon], yani ana hikayeye dahil olma durumu hakkında farklı görüşler var ama genel kanı, her şeyin olmasa bile temel noktalarının kanon olduğu. Bunun sebebi, bu hikaye sırasında açığa çıkan pek çok bilginin, evrenin temel işleyiş mekanizmaları hakkında olması ve yazarın Kubo'nun danışmanlığı altında bunları yazmış olması. Aynı zamanda hikayede kalmış açık noktaları da tamamlıyor.

Türkçe çevirisi malesef yok. Hatta resmi İngilizce çevirisi bile yok. En fazla, yukarıda linklendiğim İngilizce hayran çevirileri var. Bu hafif romanların tamamını okumadım ama okuduğumda, programıma bağlı olarak, önemli noktaları özetleyen bir şey yazabilirim.
    • Feindbild yazdı:

Fiylex yazdı:

Merhaba Yhwach'ın Gerçek Dünya kavramı yazına denk geldim.Okudum ve çok beğendim daha sonrasında bu forumu buldum. Light novel nedir mangadan bağımsız mıdır ve Türkçe olarak bulamadım her hangi bir şekilde çevirisini yapan birileri var mı?
      Teşekkürler. Light novel (hafif roman) formatına batıda en yakın olay şey novella, yani kısa romandır. Bunlar, daha kısa ve daha az karışık yazım tarzı olan romanlardır. Kendi Dünyandan Korkamazsın hafif romanı, Kubo tarafından yazılmamıştır ama Kubo'ya danışılarak yazılmıştır. Canonluğu [Türkçe alternatif: kanon], yani ana hikayeye dahil olma durumu hakkında farklı görüşler var ama genel kanı, her şeyin olmasa bile temel noktalarının kanon olduğu. Bunun sebebi, bu hikaye sırasında açığa çıkan pek çok bilginin, evrenin temel işleyiş mekanizmaları hakkında olması ve yazarın Kubo'nun danışmanlığı altında bunları yazmış olması. Aynı zamanda hikayede kalmış açık noktaları da tamamlıyor.
      Türkçe çevirisi malesef yok. Hatta resmi İngilizce çevirisi bile yok. En fazla, yukarıda linklendiğim İngilizce hayran çevirileri var. Bu hafif romanların tamamını okumadım ama okuduğumda, programıma bağlı olarak, önemli noktaları özetleyen bir şey yazabilirim.
      Benim kendi düşüncemde manganın evren bilgisinin yetersiz olduğu şeklindeydi ve senin bakış açınla okumamıştım mangayı. Bu konudaki yazdıklarını ve Yhwach'ın Gerçek Dünya Kavramı yazını okuyunca daha fazla merak etmeye başladım.Özeti hazırlayabilirsen gerçekten çok müteşekkir olurum.