Devrim Ordusu Komutanlarını Nasıl Buldunuz?

• Anket
    • Spoiler
    • manga
    • Devrim Ordusu Komutanlarını Nasıl Buldunuz?

Devrim Ordusunun Kumandanlarını Nasıl Buldunuz? 5
      1.  
        Tasarımları hoş, istenilen havayı verdiler. (1) 20%
      2.  
        Tasarımları başarısız, iyi bir hava veremediler. (2) 40%
      3.  
        Meh. (2) 40%
      4.  
        Nötr. (0) 0%
      One Piece'in son bölümünde Devrim Ordusunun Komutanları tanıtıldı. Peki siz bu karakterleri nasıl buldunuz? Hoşunuza giden, gitmeyen yönleri neler?

Kuzey Ordusunun Kumandanı Karasu

____

Doğu Ordusunun Kumandanı Belo Betty

____

Batı Ordusunun Kumandanı Morley

_____

Güney Ordusunun Kumandanı Lindbergh

Phenom,
      The Deadman,
      The Last Outlaw,
      Lord of the Darkness,
      The American Badass,
      The Undertaker...

Vater, Summar, Sammanrenna, EL VON.

• Şu mesajımda yorum yapmıştım konuyla ilgili. Ancak bir şeyler eklemem gerekirse. Sorun sadece karakterlerin görünümleri değil Oda daha önce de ilk bakışta önemli ya da göze hoş gelmeyen hatta çirkin denebilecek pek çok karaktere bir ağırlık bir aura verebilen biriydi. Gecko Moriah, Kuma, Magellan, Arlong, Kaido, vs vs ..

Bunlar 15-16 yıldır beklenen karakterler için çok bilindik, çok vasat tasarımlar olmalarının yanı sıra bir de bunların tanıtılması için yazılan sekans cidden çok yüzeyseldi. 52 milyon adam için koordineli atak kasma, milleti ayaklandırma falan.. Bazı arkadaşlar diyorlar ki bunlar devrim ordusu olduğu için direkt dövüşmeyip böyle bir şey yapmaları daha iyi oldu. Arkadaşım iyi de bu o kadar yüzeysel bir yaklaşım ki "devrim" ve "anarşi" fikrine. Serideki her arkadaşın birbirine yapabildiği "nakama gazı tekniğini" meyve diye yemiş bir abla var... Ya usopp bağırdı diye yerde komada yatan Luffy'nin kalktığı evrende "cheer up" yani neşelendirme, gaza getirme meyvesi olsa ne olmasa ne ? Bir de o köye yarın başka bir korsan geldiğin de o kadının güçlendirmesi olmadan ne yapacaklar ?

Alabasta'da Kohza'nın var olan yönetim şekline bir devrim girişimi ve hazırlığı vardı. Ve bunu cheer cheer meyvesi ile değil idealler ile uzun soluklu çalışmalar ile, insan toplamakla, strateji ve zamanı kollamak ile yapıyordu... Sen bana tıpkı Kohza gibi bu dörtlünün uzun zamandır üzerinde çalıştığı bir krallıkta stratejik ve lojistik olarak neler başardıklarını ve final olarakta o kırallığa nasıl özgürlüklerini kazandırdıklarını gösterirsin o zaman ben derim ki "haaa burada olay bilek gücünden ziyade örgütsel güç" derim. Ve o zaman "abi bu sahnede, karakterlerden kişisel şov beklememek gerek." derim.

Ancak sen Kuzeyin, Güneyin, Doğunun ve Batının kumandanı dediğin, iş alanı ve yetkisi standart bir yonko kumandanından bile daha fazla olan bir adamı 50 milyonluk adam karşısına zart diye diker sonrada "bak bunlar devrimci o yüzden bunlarla bu tarz bir dövüş hazırlayacağım" dersen kusura bakma da kimse tatmin olmaz.Olan da zaten ya OP hakkında beklentilerini artık epey indirgemiş insanlar ya da fanlıkta keramet vardır kafasında tiplerdir.

Dediğim gibi sorun sadece tasarımları ya da güçlerinin başka karakterlerinkine çok benzemesi değil... Bunu geçsek bile bir de bunları tanıtmak için hazırlanan sekans o kadar yavan ki zaten bölüm 13 sayfa idi oradan bile belli oluyor.

Önce Burgess gibi bir malın onlarca, yüzlerce mil hiç kimse tarafından yakalanmadan bunları takip edebiliyor olması (dünyanın en çok aranan adamının karargahını adamlarını takip ederek bulmak kadar gerzekçe bir şey olamaz.) sonra karargaha atak ve Devrim ordusunun geri çekilmesi.. Şimdi de etkileyicilikten uzak kumandanlar..

Belli ki Oda Dragon'u evrenden ayıracak.. Ace ve WB ye yaptığı gibi.. Yakında birinin ayaklarının altına atarlar ve bu gidişle bu Teach olacak gibi.. Hayırlısı.

Konuye dönecek olursam... Şahsen Devrim Ordusu benim bu seride belkide en çok ilgilendiğim ekip olduğundan ve de 15-16 yıldır beklenen bir durum olması sebebiyle tamamıyla bir hayal kırıklığı idi.
    • Henüz neler yapabildiklerini bilmiyorum, o yüzden sanırım yorumsuz kalmak daha iyi.
      Ama devrim ordusu deyince Dragon'un girişi, Sabo'nun girişi gibi bir giriş bekledim.
      Mesela Dragon ilk geldiğinde izlerken titredim resmen. Ve OP'de o bölümden sonra tamamen OP evrenine girmeye karar vermiştim.
      Bakalım bu karakterler nasıl olacak, bekliyorum. Yani özetlemek gerekirse girişini beğenmedim, karakterlerin kendileri hakkında da yorum için erken bence.