Sabit Marvel Comics Evrenin En Güçlü Karakterleri - Kahraman Baykuş Listesi

• Comics
    • respect thread
    • Marvel Comics Evrenin En Güçlü Karakterleri - Kahraman Baykuş Listesi

Sitemiz yazarları ben @NABU ve @Ascalon tarafından hazırlanmış (özellikle @Ascalon) En Güçlü 50 Marvel Karakteri listemizi burada da bir referans başlığı bir dayanak olarak paylaşalım dedik. İleride 50-100 , 100-150 listeleri geldikçe bu başlığa eklerim.

Konun Detaylı Anlatımı için:
      I.Bölüm -> kahramanbaykus.com/marvel-evre…clu-50-karakteri-1-bolum/
      II. Bölüm -> kahramanbaykus.com/marvel-evre…clu-50-karakteri-2-bolum/
      III. Bölüm -> kahramanbaykus.com/marvel-evre…clu-50-karakteri-3-bolum/
      IV. Bölüm -> kahramanbaykus.com/marvel-evre…clu-50-karakteri-4-bolum/
      V. Bölüm -> kahramanbaykus.com/marvel-evre…clu-50-karakteri-5-bolum/

Şİmdilik TOP 50 karakterin 50-40 aralığındaki ilk 10 kişi ile başlıyoruz. Ancak Top 50'ye girmeden önce 50. koltuk için oldukça sağlam mücadele veren ya da listede çok daha yukarılarda olabilecek iken karakterleri ya da gösterimleri yetersiz kalan kişileri koyduğumuz "Onursal Adaylar" kısmına bakalım:

Onursal Adaylar:

The Serpent
      Sınıf: Asgardlı Korku Tanrısı

Legion
      Sınıf: Omega Seviye Mutant

Kronos
      Sınıf: Eternal

Matthew Malloy

Zeus
      Sınıf: Olimpus’un Skyfather’ı(Gökbabası)

(Kosmos, Shaper of Worlds, Kubik)
      Sınıf: Kozmik Küp Varlıkları

Uatu
      Sınıf: Watcher

Mephisto
      Sınıf: Hell-Lord(cehennem lordu), 2. Sınıf İblis

Şimdi esas Top 50 listesinin geri sayımına ilk kısım/bölüm ile başlayalım !

___________________________________________________________________________________________________
      I. KISIM
      Spoiler Göster

50- Odin
      Sınıf: Asgard’ın SkyFather’ı(Gökbabası)

49- Dweller In Darkness
      Sınıf: Korku Lordu

48- Korvac
      Sınıf: Enerji Formundaki Aşmış Varlık

47- Ego
      Sınıf: Kozmik Varlık, Duyulu Gezegen

46- Surtur
      Sınıf: Ateş Devi

45- Dormammu
      Sınıf: Karanlık Tiran

44- Vishanti üçlüsü(Oshtur, Agamotto, Hoggoth)
      Sınıf: Elder God, Sorcerers Supreme, Old One

43- Hyperstorm

42- Shuma Gorath
      Sınıf: Old One

41- Cyttorak
      Sınıf: Kızıl Tiran

II. KISIM
      Spoiler Göster

40- Elder Gods (Atum > Chthon > Gaea > Set>Osthur)

Sınıf: Eski Tanrılar

39- Stranger

Sınıf: Kozmik Varlık

38- Eon & Epoch

Sınıf: Kavramsal Varlık, Kozmik Varlık

37- In-Betweener

36- Proemial Gods(Aegis, Tenebrous vs…)

35- Jamie Braddock

34- Celestial Irkı

33- Galactus

32- Rune King Thor

Sınıf: Asgard’ın SkyFather’ı(Gökbabası)

31- Mistress Love & Master Hate

III. KISIM
      Spoiler Göster

30- Goblin Force

29- Hunger

28- The Marquis of Death
      Sınıf:Omega Seviye Mutant

27- Franklin Richards

26- Never Queen
      Sınıf:Kavramsal Varlık, Kozmik Varlık

25- Chaos War Hercules
      Sınıf: Tanrı

24- Demiurge
      Sınıf: Eski Tanrı, Soyut Kuvvet

23- Mad Jim Jaspers

22- Master Order& Lord Chaos

21- Chaos King Mikaboshi
      Sınıf: Soyut Varlık ve Tanrı

Spoiler Göster
      20- Sise-Neg
      Sınıf: Kozmik Büyücü

19- Death

18- Infinity
      Sınıf:Kavramsal Varlık, Kozmik Varlık

17- Eternity

16- Oblivion

15- Abraxas

14- The Alien Entity

13- Thanos w/ IG

12- Phoenix Force

11- Nemesis

5. Part (10-1 Aralığı)
      Spoiler Göster
      10- Living Tribunal

9- Logos

8- First Firmanent

7- God Emperor Doom
      Sınıf: Tanrı

6- Heart of The Universe
      Sınıf: Kavramsal Güç Kaynağı

5- The Protege

4- Molecule Man
      Sınıf: Madde Manipülatörü

3- Beyonder
      Sınıf: Sınıf: Omega Seviye Ötesi İnhuman Mutant, Dış Gerçeklik Varlığı, Kozmik Varlık

2- Fulcrum
      Sınıf: Kozmik Yabancı

1- The One Above All
      Sınıf: Nihai Varlık

İşte karşınızda rolü, gösterimleri ve kimliği bilinen Marvel Karakterleri Külliyatı içerisindeki En Kudretli 50 Karakter !
    • ugur_tatli yazdı:

Odin ve Chaos War Hercules gibi tanrilar arasinda fark nedir ki aralarinda belli bir guc farki var?
      Bu konuda @Ascalon daha bilgilidir ancak onun yokluğunda 1-2 şey söylemem gerekirse.

Chaos War Hercules, bir vakalık bir patlamadır Hercules normalde standart Hulk'tan hallice birisi. Babası skyfather olan Zeus bile Odin kadar güçlü değil. Ancak Chaos War adlı eventte özel güçler edinen Hercules , Listenin 21. sırasındaki Mikaboshi'nin yenilmesinde başrol oynamayı başarmıştır. Odin, Çoklu Galaksi(genelde) ve özel bazı araç gereçlerle en fazla taş çatlasa evrensel bir karakter iken. Chaos King ve onu yenmede baş rol oynayan Chaos War Hercules çoklu evrensel varlıklar.

ugur_tatli yazdı:

Hiyerarsik bir sistemleri mi var marvel tanrilarinin?

"Marvel Tanrılar" tabiri çok geniş bir şey çünkü belli bir seviyeden sonra herkes tanrı... Ancak Kozmik Tanrı mı ? Kavramsal Tanrı mı ?, Mitolojik/Gök Tanrı mı ?, Irksal Tanrı mı ? o değişiyor.

Yani tanrı lafını Thor'u tanıtırken de kullanıyoruz. The One Above All'u da ancak ikisi arasındaki seviye farkı.. Benim Saçımın telinin ucu ile evrenimiz arasındaki fark x sonsuzluk gibi bir şey olduğundan. Hangi tanrıları kastettiğini bilemeden, düzgün bir yanıt veremem.

Sorular için sağol.
    • O kadar über karakter arasında Doom'u (GED formuyla) görmek komik açıkçası. Sıradaki yerine karşı çıkmıyorum fakat Doom karakteri, kimi yazarların elinde gereğinden fazla güçlü bir şey haline geliyor. Zamanında Fantastik Dörtlü'ye karşı bir kötü olarak çıkmış karakterin, bu hale gelebilmesi absürt duruyor. Hele bütün paralel evrenleri yok etmiş olması... bunu çizgi romanlardaki power creep'e bağlıyorum. Güç skalasını arttıra arttıra, yazarlar ne yapacağını şaşırdı. Evrimi şöyle bir şey.

"Benim babam, senin babanı döver."

"Benim babam, senin babanı ve kardeşlerini döver."

"Benim babam, senin bütün sülaleni döver."

"Benim babam, bütün ülkeyi döver."

"Benim babam, bütün dünyayı döver."

"Benim babam, galaksiyi döver.

"Babam, evreni döver."

"Benim babam, senin babanın bütün paralel evrenlerdeki versiyonlarını ve bütün sülalelerini döver. Ayrıca tanrıya tek atar."

Uzun süreli ve dövüş gücünün önemli olduğu serilerde hep görülüyor. Açıkçası hoşlanmadığım bir durum. Sonunda, bütün evrenleri yok eden bir Dr. Doom kalıyor elimizde :D

Bu power creep, sadece dövüş gücünde de yok aslında. Zamanında bir doktorası olan karaktere zeki gözüyle bakılırdı. Şimdi, Poison Ivy'nin bile dört doktorası var ve bir kişinin dört doktora yapmasının ne kadar saçma bir şey olduğunu anlatamam.
      Time is a flat circle.

Unless you force it.
    • @JoJo
      Dr. Doom o yaptığı şeyleri zaten hiçlikten gelen bir güç ile yapmıyor. Molecule Man'in desteğini alıp 100'lerce sayı süren bir plan yapıyor karakter. Sonra tuzağa düşürdüğü tanrıların güçlerini yine Molecule Man'in katalizörlüğü sayesinde kendine çekiyor. Gereğinden güçlü hale gelmesi o hikaye içindeki küçük bir olay. Fantastik Dörtlü düşmanı olmak ise öyle sanıldığı gibi normal bir şey değil. Fantastik Dörtlü demek kozmik varlıklar ve paralel evrenlerle uğraşmak demek. Reed Richards denen adam tüm kurgu evrenler arasındaki en zeki varlıklardan biri böyle bir adamın baş rakibi de evrendeki en tehlikeli zeka olacak tabi ki.
    • hocam molecule man beyonders tarafından tüm evrenlerde yaratılan bir bomba değilmi
      bu karakter nasıl bu kadar güçlü olabiliyor yani beyonders ten daha güçlü
      birde doom onun gücünü nasıl kendine alıyor
      new avengers in bir sayısının kapağında beyonder görünüyor beyaz bir elbiseyle ama sayıda görünmüyor eski secret wars hariç hangi seride görünüyor beyonder
      son olarakta new avenger in bir sayısında beyonders bir geçitten starbrand thor un falan olduğu avengers e saldırıyor.
      orda starbrand yada thor birini öldürüyor. Diğer sayılarda şu görünümdeyken
      vignette.wikia.nocookie.net/ma…/latest?cb=20150128180552
      orda daha robotik görünümdeler ben insan algısının üstünde oldukları için bir yerde farklı bir yerde farklı çizmişlerdir diye düşündüm. Beyonderde insan gibi görünüyor. Onlar gerçekten beyonders mi?
      kusura bakmayın sizi her gördüğümde soruya boğuyorum ama marvel çok karmaşık biliyorsunuz :D
    • @thanos
      Karakterin yaratılışı çok eski olduğu için bayağı değişik yorumlar var ilk başta Molecule Man güçleri Beyonder'ın kendisinden gelen bir varlıktı. Günümüzde ise Beyonder ırkının her paralel evrene yerleştirdiği bomba oldu. Beyonders dan güçlü değil aslında Doom ile beraber her paralel evrendeki molecule man'in gücünü alıyorlar ve Beyonders ırkına tuzak kuruyorlar.

Doom güçleri Molecule Man ile arasında olan arkadaşlık ve güven ile alıyor yani Beyonders'ın güçlerini ona veren kişi Molecule Man istediği zamanda geri alabiliyor.

New Avenger dergisinde olan olayda birazda Thor ve Hyperion'a epic bir son yazmak için yapılmış bir olay o robotik canlılar büyük ihtimal beyonder ırkından tipler ama belki onların elçileride olabilirler orası biraz muallak.

Bir sürü klasik seride o eski beyaz elbiseyle görünüyor beyonder. Retcon sonrası ise Kosmos'a(maker) dönüşüyor o dönem bir dişi formunda. Birde ikinci retcon da Omega level inhuman mutant oluyor 2006 daki New Avengers: İlluminati serisinde.