Jiraiya vs Tian Kui

• Spoiler
    • Vs
    • manga
    • Jiraiya vs Tian Kui

Öncelikle karakterleri ve güçlerini tanıyalım. Jiraiya herkesin bildiği bir karakter ve sitede @NABUtarafından yapılan ayrıntılı bir tanıtımı zaten var o yüzden geçiyorum. Tanıtım için tıklayınız.

Öyleyse gelelim Tian Kui'ye. Ağır spoiler içerir!

Seri başında dahi bir ata o kadar güçlü ve hızlı vurmuştur ki at neredeyse tamamıyle sıvıya dönmüştür.

Kendisi düşmüş tanrıların yaptığı saldırıları hiç tınlamadan vücuduyla karşılayacak kadar dayanıklıdır.

Shi Xing'in yaptığı saldırıdan hiç hasar almadan çıkmış ve kendisini tek yumrukla tepenin içine gömebilmiştir.

Ayrıca çok hızlı ve güçlü yumruklar atabilmektedir.

En sonunda ise Anka Kuşunun büyülü alevlerine yenilmiştir. Fakat bunda sebep biraz da kendi isteğidir.

Sonunda bitti. :/
      Telefonda zor oluyor ayrıca yanlışlıkla yarısından fazlasını sildim bir kere ama bitti. :whistling:

Mesaj düzenlendi 3 defa, son düzenleyen Earendill ().

• Çok hoş dövüş. Fiziksel olarak hız haricinde diğer konularda Base Jiraiya'nın Tian Kui'ye dayanabileceğini sanmıyorum ancak. Jiraiya, Kui gibi sadece bir fighter değil bir ton hilesi var. SM'siz çok çok zorlanarak belki kazanacaktır ama Tian Kui, Base J-Man'i aladabilir. Hayvanat bir abimiz.

Sennin Mode'da ise Jiraiya'ya gider oyum. Opsiyonu çok fazla genjutsu,senjutsu,fujinjutsu,kekkaijutsu,toadjutsus,saçlar,rasenganlar,kuchiyose no jutsu vs vs vs derken.. Bir de Tian Kui'nin evreninin farklılığı gereği kawarimi, klon, görünmezlik, kıllık/şekil değiştirme gibi avantajları da var Jiraiya'nın..

Direkt yumruk yumruğa dövüşte Base Jiraiya, Tian Kui'ye rakip olamaz. Ancak dediğim becerileri ile bişiler yapmaya çalışır.

SM Jiraiya ise hem fiziksel olarak eşit olmasa da yakın durabileceği gibi ayrıca opsiyonu çok artıyor.

Base J-Man vs Tian Kui -> İki taraf içinde epey yüksek zorlukta bir maç.

SM Jiraiya vs Tian Kui -> Jiraiya orta-yüksek arası gibi.
    • Tian harbi zor rakip ancak Jiraiya özellikle SM girince fiziksel güç olarak dehşet verici seviyelere çıkıyor. Genjutsu'dan kaçabilir mi bilemiyorum, hızına zaten yetişemez. Vesaire, vesaire birde denk getirip vursa bile karşısındaki şey klon yada Kawarimi de olabilir. Kuchiyose'lerde var tabi. Ken, Hiro, Bunta ve Jiraiya'nın ara ara çağırdığı, bariyer için kullandığı Itachi ile Kisame'ye ve Pain bedene karşı kullandığı diye diye çok geniş bir Kuchiyose yelpazesi bulunuyor.

SM girince de dediğim gibi normalde kullanamadığı Genjutsu kartı açılıyor ki o Genjutsu Rinnegan gücüne sahip Pain bedenini alt etmişti ve diğer bir Pain bedeni olan Tendo da tekrar bu Genjutsuya maruz kalacağını anlayınca tekniğin çok baş belası olduğunu söylemişti. Normal Jiraiya Tian'a saldıran diğer eziklerden 5-6 kat güçlü (toplamından) yani Tian'ın fiziksel olarak dayanıklı olduğuna katılsam da normal Jiraiya'dan bir Oodadama, SM Jiraiya'dan da yiyeceği sağlam bir tekmeden sonra epey sorun yaşar.

Jiraiya SM'de Orta-Rahat alır diyorum. Normal Jiraiya ise zorlanarak alır.

Edit: Anket açaydın iyiydi Hasan.