Wonder Woman Filmi (2009)

  • Wiki
  • Comics

  Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

  • Wonder Woman Filmi (2009)   Wonder Woman Kimdir?

   Psikolog William Moulton Marston (rumuzu Charles Moulton) tarafından yaratılmış Wonder Woman, DC'nin ikonik karakterlerinden bir tanesidir. Oldukça yüksek güce, insanüstü hıza, çok iyi silah bilgisine vs. sahip bir kahramandır ve en iyi Amazon savaşçısıdır. Savaşçı ruhunun yanısıra, oldukça barışçıl ve masum bir tarafı da vardır. Bununla uyumlu şekilde, öldürmekten olabildiğince kaçınsa da, Superman veya Batman gibi "Asla öldürmeyeceğim," diye bir kuralı yoktur. Yeri geldiğinde, bu tutumunu eyleme de döker.

   Film

   2009 yılında çıkan bu film, New 52 öncesi Wonder Woman orijin hikayesini anlatıyor. Amazonların adasının yakınlarından geçen Steve Trevor isimli asker, yanlışlıkla adaya düşüyor ve böylece, prensesimiz Diana, dış dünya ile ilk kez temas kurmuş oluyor. Bununla başlayan olaylar, işin içine Wonder Woman'ın baş düşmanlarından birisi olarak anılan Ares'in de girmesiyle, farklı yönlere kayıyor. Kahramanımız ilk büyük sınavıyla yüz yüze geliyor.   Filmin animasyon kalitesi geçer not alıyor ve hatta kendisinden önceki kimi DC animasyonlarına göre oldukça iyi. Belli sahneler, DC Animasyon Evreni'nde alışılmadık şekilde sert olabiliyor. Ancak bir Amazon ve Savaş Tanrısı'nı içerdiği düşünülürse, oldukça normal bir durum.

   Sonuç olarak, film, geleneksel Wonder Woman orijin hikayesini düzgün bir kaynaktan öğrenmek isteyenler için güzel bir yapım.