Sabit Anime - Manga Güç Seviyelerine Dair Sorular ve Genel Tartışma

• Genel
    • ??
    • manga

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• Anime - Manga Güç Seviyelerine Dair Sorular ve Genel Tartışma

Arkadaşlar burada merak ettiğiniz karakterlerin güç seviyelerini, becerilerini ve de çağlar içerisinde bu beceri ve güç seviyelerinin nasıl farklılıklar gösterdiği ve farklı versiyonların skalayı ne yönde etkilediğini tartışabileceğimiz ve sorularınızı yöneltebileceğiniz genel başlıktır.

Örnek olarak; Klasik Çağ Thor'un Gücüyle İlgili

Bu tarz konuların manga versiyonları için artık ayrıca konu açmanıza gerek yok. Nasıl olsa üye sayımız az direkt olarak tek başlık altından konuşalım.

Ve unutmadan ekleyeyim bu başlık "Kim kimi döver?" başlığı değildir. Onu öğrenmek için ilgili bölüme anket açmalısınız.
    • Şimdi baktımda bu mangaka harbiden saçmalıyor ha, vites 2'siz Luffy'nin saldırılarıyla yenilen Crocodile Jozu'nun isimli Brilliant Punk'ın saldırısından sonra devrilmemiş, hala konuşabiliyor ve savaşa devam edebiliyor.

Ama ne hikmetse Luffy 2 yıl sonra '' Jet Pistol '' saldırısıyla tekliyor Px'yi.

Şimdi Jet Pistol > Brilliant Punk mı? Mangaka sıvamış iyice. Bu Jozu dediğimiz adam vuruşuyla amiralden kan almış birisi. Luffy jet pistol ile amiralden kan alır, hatta daha fazla mı hasar verir demek oluyor bu? Ya amiral Aokiji sandığımız kadar güçlü değil, ya da dediğim gibi sıvamış.
    • Son Goku yazdı:

Şimdi baktımda bu mangaka harbiden saçmalıyor ha, vites 2'siz Luffy'nin saldırılarıyla yenilen Crocodile Jozu'nun isimli Brilliant Punk'ın saldırısından sonra devrilmemiş, hala konuşabiliyor ve savaşa devam edebiliyor.

Şimdi Jet Pistol > Brilliant Punk mı? Mangaka sıvamış iyice. Bu Jozu dediğimiz adam vuruşuyla amiralden kan almış birisi. Luffy jet pistol ile amiralden kan alır, hatta daha fazla mı hasar verir demek oluyor bu? Ya amiral Aokiji sandığımız kadar güçlü değil, ya da dediğim gibi sıvamış.

Crocodile'ın güç seviyesi konusunda düzgün bir temel oturtamadı. Ağır saçmaladı mangaka. Croco-Jozu-Luffy olayı ondan kaynaklı.

MF Croco ile Arabasta Croco'nun seviyesi farklı diyorum ama anlamamakta ısrar ediyor insanlar.

Zembereğinden boşalmış bir zaman bu. Ne mel'un bir şanstır ki, düzeltmesi de bana kalmış!

• Utsuro yazdı:

Son Goku yazdı:

Şimdi baktımda bu mangaka harbiden saçmalıyor ha, vites 2'siz Luffy'nin saldırılarıyla yenilen Crocodile Jozu'nun isimli Brilliant Punk'ın saldırısından sonra devrilmemiş, hala konuşabiliyor ve savaşa devam edebiliyor.

Crocodile'ın güç seviyesi konusunda düzgün bir temel oturtamadı. Ağır saçmaladı mangaka. Croco-Jozu-Luffy olayı ondan kaynaklı.

MF Croco ile Arabasta Croco'nun seviyesi farklı diyorum ama anlamamakta ısrar ediyor insanlar.
      Saçma bence hapishanede kelepçeli bir şekilde durarak powerup almadı sonuçta bu adam. Yahu bu iki sahne arasında sadece 41 bölüm var, bu adam bu kadar kısa sürede bunu düşünememiş mi?
    • Son Goku yazdı:

Utsuro yazdı:

Son Goku yazdı:

Saçma bence hapishanede kelepçeli bir şekilde durarak powerup almadı sonuçta bu adam. Yahu bu iki sahne arasında sadece 41 bölüm var, bu adam bu kadar kısa sürede bunu düşünememiş mi?

1- Bir görüşe saçma diyorsan evvela düzgün bir nedenin olmalı. Ve tabii karşındakini ilk bir anlaman gerek. Ben Paşifista olayına yorum yapmamışım.

Yani ya düzgünce izah et kendini, ya da saçma diye atlama. İlk önce bir anla, ben seri içi mantık olmadığından MF Croco>>>Arabasta Croco diyorum zaten, power up alma ya da mantıklı olması değil mesele.

2-Olay kaç bölüm şu bu değil, Koka'nın ilk gözüküşüyle ile MF arasında da pek bir fark yok, ama yedirdi bir şekilde.

Zembereğinden boşalmış bir zaman bu. Ne mel'un bir şanstır ki, düzeltmesi de bana kalmış!

• Utsuro yazdı:

Son Goku yazdı:

Utsuro yazdı:

Son Goku yazdı:

Crocodile'ın güç seviyesi konusunda düzgün bir temel oturtamadı. Ağır saçmaladı mangaka. Croco-Jozu-Luffy olayı ondan kaynaklı.MF Croco ile Arabasta Croco'nun seviyesi farklı diyorum ama anlamamakta ısrar ediyor insanlar.
      1- Bir görüşe saçma diyorsan evvela düzgün bir nedenin olmalı. Ve tabii karşındakini ilk bir anlaman gerek. Ben Paşifista olayına yorum yapmamışım.

Yani ya düzgünce izah et kendini, ya da saçma diye atlama.

2-Olay kaç bölüm şu bu değil, Koka'nın ilk gözüküşüyle ile MF arasında da pek bir fark yok, ama yedirdi bir şekilde.
      Dostum sen yanlış anladın, ben senin düşüncene saçma demedim. Crocodile'ın güçlenmesi olayına saçma dedim, aslında mangakanın sıvamasına yönelik yazdım. Yanlış anladın yani.

Hapishanede öylece duran bir adamın gücü nasıl artıyor ben ona şaşırıyorum. Px 2 yıl önce tüm tayfanın saldırılarını maximum düzeyinde alırken, Crocodile sadece normal Luffy'nin ataklarına yenildi.

Tayfanın 2 yıl önceki en güçlü halindeki Px'ye yaptığı saldırıların toplamı > Luffy'nin vitessiz Luffy'nin Crocodile'a yaptığı saldırıların toplamı

Bunu özellikle belirttim, tabiki sana yönelik olan kısım Crocodile'ın aynı seviyelerde olmadığı kısımdı.
    • Son Goku yazdı:

Utsuro yazdı:

Son Goku yazdı:

Utsuro yazdı:

Son Goku yazdı:

Crocodile'ın güç seviyesi konusunda düzgün bir temel oturtamadı. Ağır saçmaladı mangaka. Croco-Jozu-Luffy olayı ondan kaynaklı.MF Croco ile Arabasta Croco'nun seviyesi farklı diyorum ama anlamamakta ısrar ediyor insanlar.
      Yani ya düzgünce izah et kendini, ya da saçma diye atlama.

Dostum sen yanlış anladın, ben senin düşüncene saçma demedim. Crocodile'ın güçlenmesi olayına saçma dedim, aslında mangakanın sıvamasına yönelik yazdım. Yanlış anladın yani.
      Hapishanede öylece duran bir adamın gücü nasıl artıyor ben ona şaşırıyorum. Px 2 yıl önce tüm tayfanın saldırılarını maximum düzeyinde alırken, Crocodile sadece normal Luffy'nin ataklarına yenildi.

Tayfanın 2 yıl önceki en güçlü halindeki Px'ye yaptığı saldırıların toplamı > Luffy'nin vitessiz Luffy'nin Crocodile'a yaptığı saldırıların toplamı

Bunu özellikle belirttim, tabiki sana yönelik olan kısım Crocodile'ın aynı seviyelerde olmadığı kısımdı.
      Crocodile'ın hapiste power up almadığının ben de farkındayım. Ama tasarım farklılıkları olduğunu düşünüyorum arada, iyi kurgulayamadığını yani. Sorun o yani hocam.

• Konum neden kilitlendi anlamadım. Bogart gibi değilki bu? Adamın featı var. 190 milyon ödüllü Coribou'yu kasmadan paketlemiş birisi ve Caribou'yu karşısına alsa ezip geçecek belliki. Denizci Kaptanı olan Tashigi'nin Monet'i kestiğini gördük '' Yağmur Kesişiyle '' tamam normalde Monet'e yeniliyordu ama Tashigi'den üst rütbede ve daha önceden g5'te olan bir denizci bu Commodore Yarisugi. Uzun süredir yeni dünyada yani, geçmiş flashback te bile görünmüştü. Smoker doğu mavide görevliyken dediğim gibi bu adam yeni dünyada görevliydi o zamanlar.

Caribou kaçıp gidiyor dediğim gibi bu adamdan. Pekoms olsun X-Drake olsun Jinbe olsun yeniyorlar 210 milyon ödüllü Caribou'yu. Demekki bu adamda yenecek. Bir fikir üretebiliriz diye açmıştım konuyu, Bogard tamamen farklı.

Üstelik Yonkou'ları yenecek tek güç '' Amiraller ve Schibukailer '' denildiği zamanda gösterilmişti yanlış hatırlamıyorsam.
    • @Son Goku

Hocam gelip sormanız bile abes adamın tek bir göründüğü an var o da kapak hikayesi ana seriden bile değil. Onu geçtim kaçarken bunu tek mi yaptı ekip mi yaptı, koşullar neydi. Baskın mıydı, tuzak mıydı, savaş mıydı vs vs ... Bogard'dan beter yani ..

Kimsenin yorum yapamayacağı bir konu... Birde o kadar çok karakter varken bunun konusu da olmayıversin çok önemli değil. Daha çok konu açarsınız :D
    • Adam bir tek kapakta göründü diye güçsüz değil. Tüm ekip tuzak kursa ne olacak, adam kurşun sıkıyor bak Caribou'nun içine giriyor mermiler, normal askerler haki kullanmıyor zaten. Caribou orada Komodor Yarisugi'den kaçıyor, yeni dünyada görevli '' Kaptan üstü , Koramiral altı '' bir adam.

Crocodile gibi grand line'ın başına kaçmamış. Lucci gibi gl'de water 7'de ezik görevleriyle takılmıyor. Bariz yeni dünya adamı bu adam. 200 milyona yakın adamı paketlemiş üstüne çıkmış işte, Bogard gibi seri başındaki Alvida'dan dayak yiyen Coby'nin elindeki silahı kesmek değil marifeti.

Senin görüşün bilemem ama, Crocodile Lucci 2 yıl önce, yeni dünyaya göre çok çok çok güçsüzler. Bunu anlamamakta ne var bilmiyorum. Adamlarda hakinin h'si yok, ezik Luffy'lere yenildiler. Çok güçsüzler işte asıl anlatmak istediğim bu.

Bu adamların pohpohlanması hoşuma gitmiyor, Kapak hikayesinde değil ayrıca punk hazard da geçmiş flashbacktede göründü Yarisugi. Dediğim gibi yeni dünyada görevli bu adam, seviyesi gl'den çok uzak.
    • Son Goku yazdı:

Adam bir tek kapakta göründü diye güçsüz değil.
      Konu güç değil konu hakkında konuşup yorum yapabileceğimiz bir materyal sunmaması.. Hala bunu savunmaya çalışmanız bence gereksiz bir çaba. Dünyanın hangi forumunda olursa olsun o konunun sonu ya şaka-şuka-troll yorumlarla dolması ya da kilitlenmesi olurdu.

Ayrıca bir rütbe sahibi olmak ya da yeni dünya adamı olmak direkt olarak bir fikir vermiyor çünkü bu söylediğiniz şeyler bir tier değil bir rütbe. O rütbeler ve konumlar içerisinde çok çok farklı güçlerde isimler olabiliyor. Nitekim "halamın bıyığı olsa babam olurdu ya oradan hesap et." tarzı konulara gerek yok.

Son Goku yazdı:

Bunu anlamamakta ne var bilmiyorum.
      1.si konu bunla alakasız.
      2.si Senin her düşüncen seri için net bir kanunmuş gibi davranırsan anlamazsın. Senin her anladığın herkes tarafından anlaması gereken şeyler değil hele ki OP gibi güç seviyelerinin bir arctan diğerine çok fark edebildiği dengesiz bir ortamda.

Son Goku yazdı:

Bu adamların pohpohlanması hoşuma gitmiyor,
      Gene konuyla alakasız. Neyse...

Son Goku yazdı:

Kapak hikayesinde değil ayrıca punk hazard da geçmiş flashbacktede göründü Yarisugi. Dediğim gibi yeni dünyada görevli bu adam, seviyesi gl'den çok uzak.
      Hala pazarlık yapıyorsun yok Punk Hazard'da görünmüş :D Görünmüş de ne yapmış OP'de onbine yakın karakter var ancak bunların %70 i pasif/inaktif anca %30 u aktifdir. Ne yapacağız "Aaa panelde arka plandaki pencereden kafasını uzatan adamla bir sonraki sayfada kapının köşesinden bakan köpeği kapıştıralım sonuçta bu sayılar yeni dünya da geçiyordu bunlar yeni dünya seviyesinde" bu hale mi gelelim ? :D

Bir daha cevap atmayacağım. Normalde burası "neden konum kilitlendi *" diye sorma yeri bile değil ancak ben yine de nezaketen açıklamamı yaptım. Bir daha bu konuda bir şey demeyeceğim. Açabileceğiniz yüzlerce farklı kombinasyonda onlarca farklı konu var zaten buna bu kadar takılmanıza gerek yok.

Ekran süresi toplasan 6 saniye etmeyecek adam için daha fazla tartışmayacağım.. Size de tartışmamanızı tavsiye ederim.
    • Şimdi baktımda Demalo Black gibi sahte işlerle uğraşan bir adam bile zaman atlaması sonrası 55 milyon ödüllü bir adamı sıktığı kurşunla alt ediyor.

Sol alt kareye bakın '' 55 milyon ödül ha ? '' diyor.

Ardından adam yerlerde sürünüyor.

Doğu Mavinin ödül ortalaması '' 3 milyon '' dendi seri başında. 20 milyon doğu mavi için güçlü, 30 milyon ise aşırı güçlü dendi, doğunun en tehlikeli adamı denmişti 30 milyona.

Grand Line için 100-200 milyon ortalama ödüller. 300-400 milyon ise epey ileri seviye demek oluyor.

Benim çıkardığım sonuç zaman atlaması sonrası bol keseden ödüllerin dağıtılıyor ya, işte bence bu ödüllerin şaşasına kanmayın derim. Görünen o ki 300-400 milyonluk adamlar yeni dünyada çöp seviye oluyor, grand line'a gitseler über olurlar ama.

Mesela Pekoms, Pedro ve Tamago gibi karakterler yeni dünyada güçlü değiller öyle. Gl'de über seviye, Nw'de aşırı güçsüzler bence.

Enel için 500 milyon çok iyi ya diyenler içinde söyliyim, o da çöp seviyesi. 500 milyonluk adamın artık bir değeri kalmadı seride bana göre. Nw'de güçlü olarak gösterilmen için en az 850-900 milyon ödülün olması lazım. 1 milyar aşırı güçlü demek. Ama 500 milyonun bir özelliği yok bence artık. Zaman atlaması öncesi Ace şuan yaşasaydı daha fazla güçleneceğinden dolayı 1 milyar ödüle ulaşabilirdi belki, ama 2 yıl önceki hali çöp bence ya, fazlaca abartıldığı kanısına vardım şuan Ace'in veya Enel'in.
    • @Son Goku Ace'i bilmem de Enel cidden çöp, katılıyorum. Seri başı Luffy'e meyveyi geçtim fiziksel olarak da yenildi. Kolunda tonlarca ağırlık altın olan adamdan blitz yedi.

Skypiea'yı yok etti diye forumlarda yüceltiliyor ama aslında yok ettiği şey Angel Beach denilen küçük bir bulutsudan ibaret. Sağ altta kırmızı bir altıgen ile gösterdiğim kısım.