Sabit Çizgi Roman Güç Seviyelerine Dair Sorular ve Tartışmalar

• Genel
    • ??
    • Comics

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• Çizgi Roman Güç Seviyelerine Dair Sorular ve Tartışmalar

Arkadaşlar burada merak ettiğiniz karakterlerin güç seviyelerini, becerilerini ve de çağlar içerisinde bu beceri ve güç seviyelerinin nasıl farklılıklar gösterdiği ve farklı versiyonların skalayı ne yönde etkilediğini tartışabileceğimiz ve sorularınızı yöneltebileceğiniz genel başlıktır.

Örnek olarak; Klasik Çağ Thor'un Gücüyle İlgili

Bu tarz konular için artık ayrıca konu açmanıza gerek yok. Nasıl olsa üye sayımız az direkt olarak tek başlık altından konuşalım.

Ve unutmadan ekleyeyim bu başlık "Kim kimi döver?" başlığı değildir. Onu öğrenmek için ilgili bölüme anket açmalısınız.
    • @Man of Steel

Kerem hoş geldin. Sen sanırım youtube kanalında sürekli seviyelerle ilgili soru soran arkadaşımızsın.Yok başka biriysen de kusura bakma. Kendini tanışma bölümünde açacağın bir tanışma konusu ile tanıtabilirsin.

Sorulara gelince; çok abartmamak kaydıyla artık sorularını bu başlık altında sorabilirsin kardeşim. İyi Forumlar
    • Man of Steel yazdı:

Klasik çağ döneminde Surtur'u yenmişti diye hatırlıyorum Surtur galaxy buster ama klasik çağ THORUN buster seviyesini bilmiyorum.

Thor'un en iyi hız, kuvvet ve büyü gösterimleri hep Gümüş ve Bronz çağ dönemlerine denk gelen Klasik Thor dediğimiz zamanına denk geldiği için en az Yıldız Sistemi Seviyesi en fazla da Birden Fazla Galaksi seviyesi denilebilir. En İdeali ise bir den fazla yıldız sistemi gibi geliyor bana.

Tabi en güçlü Thor Klasik Thor değil.
    • @Captain Thunder Bu tarz sorularınız için bu konuyu kullanabilirsiniz konu açmanıza gerek yok.

Soruna gelirsek

Captain Thunder yazdı:

Silver Age döneminde herkesin güç seviyesi çok yüksekti peki Black Adamın güç seviyesi nedir?

Silver & Bronze Age Captain Marvel ile Silver & Bronze Age Black Adam aşağı yukarı eşit güçteler hatta tecrübe ve kaddarlık gibi ekstralar ile Black Adam biraz daha yıkıcı diyebiliriz. Peki Gümüş Çağ Captain Marvel ne kadar güçlü ya da hızlı ?

Gümüş Çap Billy 3 panelde (saniyeler içinde) Galaxy'nin dış sınırına varıyor. Ölmüş bir kızıl yıldız bulup onu Meteor Fırtınasını durdurmak içi kullanıyor ve bunu çok rahat yapıyor. Black Adam'da buna denk bir şeydir.

Ayrıca Captain Marvel ile Superman de her zaman denk gösterilir. O sebeple Gümüş ve Bronz Çağ Superman'i de Black Adam için referans olabilir. Olamayacağını düşünen olursa ;

Bronz Çağ Superman, Bronz Çağ Black Adam'ı tam dengi olarak görüyor ve savaşlarının günlerce sürebileceğini söylüyor.

Bronz Çağ Supe = Bronz Çağ Cap Marvel = Bronz Çağ Black Adam

Gümüş Çağ Supe > Gümüş Çağ Cap Marvel = Gümüş Çağ Black Adam

diyebiliriz.
    • @The God of Thunder

İncelemeyi okuduğunuz için de sorunuz için de teşekkürler. Aklımın erdiğince kendi düşüncelerimden bahsedeyim. Kendi düşüncelerim diyorum çünkü zira eninde sonunda bu iş yazarlara ve firmalara bakar. Ancak biz var olan gösterimler ve itibar üzerinden olabilecek en sağlıklı yorumu çıkarmanın peşine düşebiliriz en fazla.

Şimdi tek tek sorularınıza bakayım.

The God of Thunder yazdı:

Skyfather seviyesinden biraz bahsedebilirmisiniz?

Skyfather yani Gök Baba/Tanrı tabiri, her mitolojik panteonun (mitolojik tanrısal/yarı tanrısal maailenin) başındaki baba tanrıdır.

Odin -> Norse(İskandinav)
      Zeus -> Greek (Yunan)
      Ra -> Eygpt (Mısır)
      Gök Tengri -> Tenger (Türk-Moğol)
      Manitu -> Native American (Amerika Yerlileri / Kızılderililer)
      Highfather -> New Gods (Yeni Tanrılar)
      vs
      vs gibi.

Skyfather level karakter ise içerisinde tüm skyfatherları barındırdığı gibi ayrıca skyfather olmayan ancak bu skyfather seviye karakterler kadar güçlü olabilen diğer karakterleri de içerir.

Peki skyfather seviyesi için aranan özellikler nedir ? Belli bir seviyenin üstünde büyü-kozmik gücü ve bu güce bağlı olarak başarabildiği madde-enerji manipülasyonu becerileri ve de en gaz galaksi en fazla da çoklu galaksi seviyesinde bir atak gücü gerekmektedir.

Yalnız tekrar söylüyorum her skyfather seviyesi karakter, skyfather değildir. Seviyesi başka bir şey skyfather olmak başka bir şey.. Ayrıca her skyfather'da aynı güçte değildir. Marvel Evreninde Gök Tanrılar arasında Odin'in ezici ve sarsılmaz bir üstünlüğü vardır. Diğer pek çok Skyfather bırakın Odin'i Odin Force Thor bile etmez hallerdedir.

Diğer sorunuza gelecek olursam.

Bide orda All-Father king thor a evren parmaklarının ucunda gibi birşey yazmışsınız nedeni nedir ?
      Böyle bir şey dediğimi hatırlamıyorum. Belki de Rune King Thor için öyle bir şey yazmışızdır ancak normal King Thor daha çok galaksi+ diyebileceğimiz bir seviyede. Evrenin tamamına dair pek hükmü yok.
    • Cevaplar için teşekkür ederim...Artık neyin ne olduğunu daha iyi anlıyorum :)

Hocam abartmayın dediniz herhalde abartıyorum kusura bakmayın...

Vs konusundamı yoksa burdamı açsam bilemedim ama sizin supermanın en güçlü 12 hali yazınızda SuperboyPrime 7. Oluyorda kal kent Nasıl 4. Oluyor ?

SuperboyPrime ın universal feati var Anti monitörün içinden geçmek öldürmek gibi

Kal kent force vision ile galaksiyi anca yavaşlattı hatta yardım aldı neye göre yaptınız kal kenti dördüncü diğer güçlerine göremi

Başka forumlarda tartışıyoruzda SuperboyPrime universal diyorlar Anti monitörü öldürdü diye

Kal kent force vision ile galaksiyi yavaşlattığını orda duydum

Orda biri supermanın en güçlü 3 haline

1-Ca Superman
      2-Superman one million prime demiş
      3-Silver Age Superman demiş ama kılıcıyla birlikte

Kal kentin en büyük feati ne ki

Bide hocam SuperboyPrime ın en büyük feati nedir
    • Temel Forum Kuralları

@The God of Thunder

Temel Forum Kuralları / B Sekmesi / 1. Madde ihlali sebebiyle uyarıyorum kardeşim seni. Arka arkaya mesaj atıp flood yapmayalım tüm sorularını tek mesaj da toplamaya çalış. Ayrıca dediğin gibi abartmışsın :D

---------------------------------

Konuya gelince;

SuperboyPrime 7. Oluyorda kal kent Nasıl 4. Oluyor ?

Yarama tuz bastın Kerem :D Şu an sitedeki Marvel'In En Güçlü 50 Karakteri listesinin DC için olan versiyonunu yapıyorum ve tekrar araştırmalarımı yaptığımda;

Gümüş Çağ Superman > Superman Prime > SA Composite Superman >> Kal Kent >= Superboy Prime olduğuna karar verdim... Yani evet Kal Kent çok yukarıda ve Superboy Prime'dan bahsederken onun büyümüş hali Superman Prime'a da değinmem lazımdı.. Yazıyı elden geçireceğim :D

SuperboyPrime universal diyorlar Anti monitörü öldürdü diye

Superboy Prime değil, Superman Prime idi o. Yani Superboy'un OA enerjisini (Galaksinin Gardiyanlarının enerjisini) çekip, Anti-Monitorün sahip olduğu zırha sahip olan Superman Prime yaptı onu ve o Anti-Monitor bayağı zayıflatılmıştı.

Superman Prime universal denilebilir ama Superboy Prime o kadar değil.

Bide hocam SuperboyPrime ın en büyük feati nedir

Zayıflamış haldeyken gerçekliği ve uzay-zamanı parçalayıp, dengeleri bozan yumruklar atmış olması. Öyleki Jason Todd'un tekrar hayata dönmesinden ve Donna Troy'un köken hikayesinin değişmesinden o sorumlu.

1-Ca Superman
      2-Superman one million prime demiş
      3-Silver Age Superman demiş ama kılıcıyla birlikte

Doğru sıralama aynen katılıyorum.
    • Captain Thunder yazdı:

NABU size bişey sorabilirmiyim bu konuyu nerde sorayım bilemedim

OdinForce nedir ve thora ne gibi güçler katıyor

Cevaplayın lütfen
      Sanırsam sitede Thor'un formları hakkında güç sıralaması vardı. Orada Odin Force Thor dahil bir çok Thor formu hakkında tanıtım yazıları var.

Thor'un En Güçlü 12 Hali:

Burayı okuduktan sonra aklınıza takılanları burada sorarsanız güzel olur ;)
    • hocam thanos un buster seviyesi nedir
      comicvine da solar system diyen var planet diyen var bende minimum galaxy dir diye düşünüyorum
      thor bile solar system olabilir
      thanos tüm avengers le tek başına kapışacak potansiyele sahip planet zaten olamaz
      thanos serisinde galactus u falan öldürmüş geçerli bir featse multi galaxy dir bence.
    • thanos yazdı:

hocam thanos un buster seviyesi nedir
      comicvine da solar system diyen var planet diyen var bende minimum galaxy dir diye düşünüyorum
      thanos tüm avengers le tek başına kapışacak potansiyele sahip planet zaten olamaz
      thanos serisinde galactus u falan öldürmüş geçerli bir featse multi galaxy dir bence.
      Minimum galaxy mi ne yaptın sen

Thanos solar system thorun base formu genelde star oluyodu diye biliyorum

OdinForce olursa galaxy yada multi-galaxy oluyor
    • thanos yazdı:

sentry milyonlarca güneşin patlaması gücünde
      burdan onun solar system olduğunu çıkarıyorum
      thanosun captain marvel thor iron man gibi karkterlerle kapıştığını gördüm

thor nasıl star level oluyor sentry thordan güçlümü
      Fiziksel olarak daha güçlü ama dayanıklılığı thor kadar yok. Sentry nin saldırı gücü thordan fazladır büyük ihtimal

Sitelerden bakıp geldim Sentryninde Thorunda Thanosunda saldırı seviyesi solar system... Bu arada sentry fiziksel olarak thordan güçlü değilmiş

Ama thanosun dayanıklılığı çok fazla

Sentry ve Thorun solar system dayanıklılığı var

Genel olarak sentryde thorda solar system Thorun potansiyel olarak buster seviyesi yani base formunda galaktik miş
    • Captain Thunder yazdı:

NABU size bişey sorabilirmiyim bu konuyu nerde sorayım bilemedim

OdinForce nedir ve thora ne gibi güçler katıyor

Cevaplayın lütfen
      Aslında bunla ilgili (Çizgi Romanlardaki Fors türleri ile ilgili) (phoneix force, goblin force, power cosmic, odin force vs gibi) bir yazı yazma niyetim vardı. O yüzden detayı orada veririm ancak. Odin-Force'un kökenleri yıllar içerisinde çok değişti.

Bir versiyona göre Bu güç Asgard Gök Babalarının (Odin, Odinin babası Bor ya da oğlu Thor vs vs gibi) sahip olduğu bir güç. Asgard'ın başı ve 9 diyarın kralı olmak ile ilgili bir güç.

Bir diğer versiyona göre bu güç aslında 9 Diyarı birbirine bağlayan Yggdrasil ağacından gelen bir güç ve bunu ancak Skyfatherlar çekebiliyor.

Bir diğer versiyona göre ise Odin daha gençken kardeşleri Vili ve Ve ile Asgard'ın sonu getireceği söylenen Surtur'un peşine düşerler.. Üç kardeş çoktan Buz Devlerinin en kudretlisi Ymir'i yenmişlerdir sıra Muspelheim'ın lordu ateş iblislerinin en güçlüsü Surtur'a gelir.

Kardeşler ne yaparlarsa yapsınlar Surtur'a baş gelemediklerini anlarlar. Önce Surtur'un adamlarını yenerler sonra sıra Surtur'un kendisine gelir. Odin en gençleri olarak onları diğer diyarlara kaçıracak olan Portala doğru kaçarken. Abilerinin onu takip etmediğini fark eder. Takip etmiyorlar çünkü portala Surtur'a gelip Asgard'a varabilirdi nitekim bu tek taraflı bir görevdi. Tam o sırada Surtur Odin'e bir vurur ve kendi diyarının/boyutunun dışına postalar onu ve ODin bilincini yitirir. Ve uyandığında Muspelheim diyarının girişi kaybolmuştur. Abileri mühürlemiştir ancak abilerinin güçlerine de sahip olduğunu farkeder. İkiside ölmüştür ve ölmeden önce güçlerini Odin'e aktarmışlardır. İşte bu güce Odin-Force denmiş.. Bir rivayet de bu.. Nitekim 3 rivayet var.

Thor'a ne gibi güçler katıyor kısmına gelirsek. Verilen Odin-Force gücünün yoğunluğuna göre Thor'un hali hazırda sahip olduğu tüm güç ve beceriler 2 ila 20 kat arası değerde yükseliş gösterir ve bazı kadim büyüleri kullanabilir hale gelir.

thanos yazdı:

hocam thanos un buster seviyesi nedir
      @thanosÖncelikle hoş geldin forumumuza kendini Tanışma Başlığı bu forumda açacağın bir tanışma konusuyla bizlere tanıtabilirsin. Sİzlerde öyle @The God of Thunder ve @Captain Thunder

Soruna gelince bu çizgi roman ve süper güçler alemine bir kere daldıysanız hepinizz de çok iyi biliyorsunuzdur ki bu sorunun cevabı karakterlerin versiyonlarına, sahip oldukları silahlara ve yaptıkları hazırlıklara göre çok değişiklik gösterir.

Thor -> Kıtasal Yıkımdan Versiyonuna göre Evrensel Yıkıma kadar gideri var.
      Thanos ise -> Gezegensel YIkımdan -> Çoklu Evrensel yıkıma kadar gideri var.

thanos yazdı:

sentry milyonlarca güneşin patlaması gücünde
      burdan onun solar system olduğunu çıkarıyorum
      thanosun captain marvel thor iron man gibi karkterlerle kapıştığını gördüm

thor nasıl star level oluyor sentry thordan güçlümü
      Sentry çok tutarsız bir karakter... Savaş alanından 3-4 kere ağlayarak kaçtığı da oldu Molecule Man'i yendiği hatta omnipotent diye çağırıldığı da

Bence Gezegen - Galaksi arası gidip gelen biri(Deathseed ve Void halleri ile daha yukarılara çıkabilir) fakat net bir kanıya varmak için bekleyip görmemiz ve iyi bir yazarın bu karakteri kökenlerini ve güçlerini adam akıllı açıklayıp bir sıralamaya koymasını beklemek zorundayız.

@Captain Thunder

Beyler arka arkaya mesaj atmayın ve bir güne kişi başına en fazla 1 ya da 2 soru düşsün ki herkesinkini yanıtlayabilelim.

Ayrıca Marvel ile ilgili sorularda @Ascalon benden de daha faydalı olacaktır.

Soruna gelince

Captain Thunder yazdı:

Sitelerden bakıp geldim

Bu kastedilen siteler vsbattleswikia yada superpowerswikia falan gibi siteler ise bu sitelerin çok nadiren gerçeği yansıttıklarını söyleyebilirim.

Çünkü o sitelerde en üst featleri alıyorlar ortalamayı değil. Ve kaç yılından olduğuna vs de bakmıyorlar..