Sabit Çizgi Roman Güç Seviyelerine Dair Sorular ve Tartışmalar

• Genel
    • ??
    • Comics
    • Öncelikle @Ascalon marvel konusunda daha yetkin o yüzden onu etiketleyeyim ve ayrıca kendisi bir Galan fanı o yüzden özel bir alakası da var konuya. Ayrıca konuya ağırlıkla 2017 ve öncesi Marvel düzeni ile yanıt vereceğim.

Sorduklarına gelirsek eğer;

Batman Who Laughs yazdı:

Birde Galactus ölmüş veya öldürülmüş olsa bu durumda Galactus'un yaşadığı evrenin yok olması gerekiyor değil mi?
      Ekstrem bir durum olmadıkça evet.

Batman Who Laughs yazdı:

Peki bu durumda Galactus'un güç seviyesi tam olarak ne kadar sizce?
      Açlık laneti üzerinden alınmadan Galactus tam bir cosmic abstract olamıyor (Infinity, Eternity gibi) . Yani Açlık hissiyatı giderilmedikçe ve de ultimate nullifier olmadıkça Galactus Bence en fazla evrensel bir karakter. Ama açlık hissiyatı olmadan full abstract formu ve UN ile Evrensel+ yada Çokluevren olabilir (Çokluevrensel demiyorum. Birden fazla evren diyorum sadece) . Life Bringer olayını hiç açmıyorum çünkü o form ile çok düşük gösterimleri de oldu çok üst de oldu biraz saçma idi bence.

Batman Who Laughs yazdı:

Açıkcası Galactus evren için çok önemli bir varlık ve aynı zamanda çok güçlü bir kozmik tanrı lakin, evren yaratabilir veya yok edebilir mi, birini gerçekliten silebilir mi, zamanı kontrol edebilir mi? Doğrusu bunları merak ediyorum.
      Kendi yetki alanı içinde, onun yetki alanından daha fazla alana hakimiyeti olmayan hemen her kişi karşısında dediklerini yapabilir.

Bu dedikleri Silver Surfer da yapar ama gücü yettiğine , sınırları dahilinde yapar. Galactus da öyle işte. Pek çok kozmik ve mistik lord a ya da gökbabalara falan bunları yapamaz. Kendi güç sınıfındakiler ve üstlerine ise zaten yapamaz.

Batman Who Laughs yazdı:

Galactus'un çoklu evrenlerde tek olmaması onun çoklu evrensel güçte olmadığına işaret ediyor değil mi?
      Evet. Genel mantık bu şekildedir.

Batman Who Laughs yazdı:

Eternity ve Oblivion abilerimizin güçleri çoklu evrensel seviyede ve evrenler arası tek varlıklar, peki bu abilerimiz de Galactus ile birlikte yeni evrenin ( 7. evren ) oluşumunda doğmadı mı?
      Bu 7. evren doğuşunda doğma olayı 2017 sonrasındaki retcon da oldu ve MArvel için bir retcon daha yolda o yüzden net konuşmazdım. Ancak evet öyle oldu. Fakat bunlara biçilen roller farklı. Taam bu kısma @Ascalon daha iyi bir yanıt oturtacaktır.

Batman Who Laughs yazdı:

sonsuzluk ve hiçlik abimlerimiz neden tüm evrenlerde tek bir varlık?
      Adı üstünde onlar "Sonsuzluk" ve "Hiçlik" abstract bir konsept onlar.Her yerde geçerli bir tanımları ve rolleri var. Galactus ise daha çok tek bir görev için var edilmiş bir enerji gibi.

Batman Who Laughs yazdı:

Bu arada Phoenix Force da tüm evrenlerde tek değil mi?
      Yanlış bilmiyorsam farklı evrenlerde Phoneix Force varyansları var ancak aslında hepsi tek bir force. Zaten bu yüzden Phoneix Çoklu Evrensel.
    • @neKron

Vertigo'yu işin içine bu denli katınca biraz çıkmaza giriyor sıralama ister istemez.Vertigo kısmına tam hakim olmadığım için çok detaylı yorum yapamıyorum o karakterlerle ilgili.Ama şunu söyleyebilirim ben olsam Lucifer ve Mikael'i daha üst sıralara koyardım.(7-10 arasına)

3. Sıradaki karakter biraz WF Mxy'i anımsattı bana.Eğer WF Mxy'i tarzı bir karakterse sıralamaya katmak anlamsız.Bu tarz karakterleri es geçmek en mantıklısı

Pralaya konsept olarak buralara ulaşabilecek bir karakter.Ama ben olsam koymazdım listeye.

15-25 arası doğruysa eğer (dediğim gibi pek bilgim yok ordaki karakterlerle ilgili) güzel liste gibi duruyor.
      .
    • neKron yazdı:

3. Sıra da bulunan ultra comics cidden o kadar güçlümü?
      Değil yav. Metafiziksel araçların yazarlara müdahale edermişçesine yazılmasını kafasına çok takıp her yazara laf eden Grant Morrison etiketli karakteri top 3 düşünen biri daha büyük ihtimalle :D

Yok konuşma balonlarını kendi isteğine göre değiştiriyormuş falan :D Sanki baştan yazar öyle yazma kararı almıyor. Derginin sayfasından dışarı çıkartılmaya çalışılan karakter işlentilerine uyuzum ya. Git interaktif tiyatro oyunu yaz o zaman te Allahım :D

Zaman yolculuğunda bile muhakkak kendisinin dahil olduğu olaylar serisine bağlı kalması gerekiyor. kendi tecrübelerinden bağımsız zaman yolculuğu bile yapamıyor. Nitekim omnipotent bile değilken nasıl top 3 anlamadım :D