Sabit Çizgi Romanlar - Genel Danışma ve Tartışma Başlığı

• Genel
    • Comics
    • Adamator yazdı:

Injustice Gods Among Us' tan okumaya başladım hocam.
      Haydaaa :D En okunmaması gerekeni okuyor :D

Neyse okuyacaksan bile şunu aklından çıkarma. O hikaye bir alternatif gerçeklik hikayesi orada göreceği hiç bir karakter aslında gerçekte öyle değil. Bu tamamen bir "what if" yani "ya şöyle olsaydı" hikayesidir. Canon değil. Karakterleri asla ve asla orada yaptıkları ile tanımlama ve yargılama. Alternatif bir gerçeklik gibi düşün.

Çünkü o seriyi okuyup, Justice League karakterlerinden (başta Superman ve Wonder Woman) nefret etmeye başlayan o kadar çok gencimiz oldu ki . Anlatamıyorsun da adama "lan o öyle bişi değil" diye :D

O yüzden dikkatli ol :D
    • Adamator yazdı:

Injustice Gods Among Us' tan okumaya başladım hocam.
      Okuması oldukça keyifli bir hikaye.Fakat ana dc gerçekliğinde geçmiyor ona dikkat et okurken.Alternatif bir hikaye.Yani başta Superman olmak üzere göreceğin birçok karakterin kişiliği aslında o hikayedeki gibi değil.

Ama okuması keyifli.4. Sezonun yarısına kadar Türkce okuyabilirsin.Ve birçok karakterin ne gibi güçleri olduğu ve birbirlerine göre ne seviyelerde olduğu hakkında kafanda taslak oluşur.Fakat asla ve asla bu serideki güç dengeleri baz alman gerekenler değil.Sadece kafanda taslak oluşturması açısından faydalanabilirsin.

Edit:Utkan abi'de benzer şeyleri belirtmiş zaten ben mesajımı yazarken :) .Farklı olarak şunu diyebilirim,benim en sevdiğim Non-canon(yani dc'nin normal gerçekliğinde gećmeyen) hikayelerden birisidir.Türkçe ulaşilabilme kolaylıgi ve başı sonunun belli olmasından dolayı da okumanı tavsiye ederim.
      .
    • Adamator yazdı:

Titan ile Tanrı arasındaki farklar ne?
      Sanırım Tanrı daha üstün ama Thanos, Loki'yi eforsuz öldürmüştü.
      Titan kavramının mitolojideki anlamı farklı. Comics anlamında soruyorsan farklı. Marvel'da Thanos'un lakabının "Titan" olarak kalma sebebi Jim Starlin'in (en büyük thanos şakşakçısı) onun kökenini babasının Zeus'un Titan kardeşi olan Mentor olarak gösterilmesi idi. Bir diğer Titan olan Thanos'un kardeşi Eros da Avengers da Starfox ismi ile kahramancılık yapıyordu.

Ancak sonra Thanos kökeni bir retcon ile Yunan Miti Titanlarından alınıp Jack Kirby'nin Eternals grubuna aktarıldı.

Loki kısmına gelirsek o film kardeş :D çok takma...
    • Adamator yazdı:

Hocam, Loki çizgi romanlarda da filmlerdeki gibi sürekli dayak mı yiyyo?
      Sürekli değil tabi ancak kötü adam olarak tabiki de olayı yenilmek fakat bu kadar rezil rüsva değil :D Elinde meyve bıçağı ile dolanan bir edgy boy değil comics de.